Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Akkuş’un yeni girişimcileri sertifikalarını aldı
Akkuş’un yeni girişimcileri sertifikalarını aldı
23 Ağustos 2017 Çarşamba 19:07
İŞKUR Ünye Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve Akkuş Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliğiyle düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlayan kursiyerler sertifikalarını aldı.

Akkuş ilçesinde İŞKUR Ünye Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve Akkuş Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliğiyle 28 Haziran - 1 Temmuz tarihleri arasında 32 saat olarak düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi tamamlandı. Kursu başarıyla tamamlayan 25 kursiyer, Akkuş Belediye Meclis Toplantı salonunda düzenlenen sertifika töreninde belgelerini aldı.

- “Her gelen iş yapmamalı, belgeler olmalı” -

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, öğrenmenin bir ömür boyu sürdüğünü söyledi.

Bir işi yaparken belgesiyle birlikte yapmak gerektiğini belirten Demirci, “Ticaret yaparken de elbette elimizde veriler, belgeler olmalı. Her gelen her işi yapmamalı. Hükümetimizin 15 yıllık iktidarı döneminde buna çok önem verdi. Herkes işini yapsın, her alanında bildiği işi yapsın, belgesi olanlar yapsın” dedi.

İŞKUR Ordu İl Müdürü İsa Kaymak, İŞKUR olarak gerek toplum yararına programlarla, gerek imkanlarla iş hayatına destek verdiklerini söyledi. 

Kaymak, şunları söyledi:

“Kurumumuz KOSGEB ve diğer bütün kurumlarla iş birliği halinde çalışıyor. Geçmişte de böyle bir çalışmayı Akkuş’ta başlatmıştık. Sonrasında devam gelmişti ve her ay başka bir ilçe de kurs açmıştık. Akkuş’ta başlattığımız bu süreç uzun süre devam etti. Her ilçede farklı kurslar açtık. Girişimcilik kursları açtık, başka kurslar açtık. Daha fazla insanın programlardan istifade etmesine vesile olmaya çalıyoruz.”

 

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.