Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Ünye S Plaka ihalesi 5 Ekim’de
Ünye S Plaka ihalesi 5 Ekim’de
21 Eylül 2017 Perşembe 18:57
Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye’de öğrenci ve servis taşımacılığında belirli bir sistemin oluşturulması amacıyla “S” plaka uygulamasına geçilmesine ve “S” plaka verilmesiyle ilgili 5 Ekim 2017 tarihinde ihale yapılmasına karar verdi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), Eylül ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, Altınordu ilçesinde hayata geçirilecek olan toplu taşıma sistemiyle ilgili önemli kararlar alındı.

16 maddenin görüşüldüğü toplantıda 11 madde kabul edilip karara bağlanırken, 5 madde incelenmesi için İhtisas Komisyonuna havale edildi.

- Toplu taşımayla ilgili önemli kararlar alındı -

UKOME’de alınan kararlarla ilgili açıklamada bulunan Başkan Enver Yılmaz, “İlimiz genelinde uygulayacağımız toplu taşıma sistemi ile ilgili hazırlıklarımız devam ediyor. Bu sistemi en iyi şekilde uygulayabilmek amacıyla toplu taşıma ağını beş bölgeye ayırdık. 1. Bölge: Altınordu, Perşembe, Gülyalı ve Kabadüz; 2. Bölge: Ulubey, Gürgentepe, Gölköy ve Mesudiye; 3. Bölge: Fatsa, Çamaş, Çatalpınar, Kabataş ve Aybastı; 4. Bölge: Ünye, İkizce, Çaybaşı ve 5. Bölge: Kumru, Korgan ve Akkuş şeklinde olacak. Bunun yanı sıra Altınordu ilçemizdeki toplu taşıma hizmetlerinde kullanılacak otobüs ve minibüslerin güzergâhlarını belirledik, hat ve tabela kodlarını oluşturduk. Toplu taşıma araçlarında “J” plaka kullanılmasına ve elektronik bilet uygulamasına geçilmesi yönünde karar aldık” dedi.

- Büyükşehir Belediyesi kavşağında düzenleme yapılacak -

Büyükşehir Belediyesi merkez yerleşkesi önünde kavşak düzenlemesi yapılmasıyla ilgili de karar aldıklarını belirten Başkan Yılmaz, “Atatürk Bulvarı üzerinde Yeni Mahalle Kavşağı (Fındık Figürlü Kavşak), Sanayi Kavşağı ve Ulubey yolu üzerindeki Çakalçıkmaz kavşağı düzenlemelerinin ardından şimdi de Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Hükümet Caddesi ve Fatih Caddesi arasında kalan Büyükşehir Belediyemiz kavşağında yapacağımız düzenleme ile bu bölgemizde yaşanan trafik sıkışıklığını ortadan kaldıracağız” diye konuştu.

- Ünye S Plaka ihalesi 5 Ekim’de -

Toplantının önemli diğer bir gündem maddesinde ise Ünye ilçesi ile ilgili yapılacak “S” plaka ihalesi görüşüldü. Yapılan görüşmelerde Ünye’de öğrenci ve servis taşımacılığında belirli bir sistemin oluşturulması amacıyla “S” plaka uygulamasına geçilmesi ve “S” plaka verilmesiyle ilgili 05 Ekim 2017 tarihinde ihale yapılmasına karar verildi.

İl genelinde faaliyet gösteren bütün taksilerin aynı renkte olması için renk kodu belirlendi ve farklı ilçelerde faaliyet gösteren bazı taksi durakları için bekleme yerleri tespit edildi.

 

 Ordu Büyükşehir Belediyesi
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.