Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Büyükşehir’den Ünye’ye 29 milyonluk ulaşım yatırımı
Büyükşehir’den Ünye’ye 29 milyonluk ulaşım yatırımı
30 Eylül 2017 Cumartesi 19:17
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ünye ilçesinin yol başta olmak üzere, doğalgaz, dış cephe ve kavşak gibi düzenlemeleriyle yepyeni yapıya kavuşacağını belirterek, “Önümüzdeki haftadan itibaren Ünye ve Fatsa ilçelerimizde geçmişte düzenlediğimiz ziyaretlerimize tekrar başlayacağız” dedi.

-“Yapılandırma taksit ödemeleri bugün sona eriyor”-

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ünye ilçesinden yayın yapan ONEY Flash FM’de “Haftanın Yorumu” adlı programa telefonla katılarak Hakan Korkmaz ve Musa Özgür Kıroğlu’nun sorularını cevapladı.

Yılmaz, yol çalışmalarından çöp konusuna kadar Ordu Büyükşehir Belediyesinin yatırımları hakkında bilgiler verdi.

Açıklamasında su borçlarındaki yapılandırmaya değinen Başkan Yılmaz; “Su borçlarına yönelik uygulanan yapılandırmanın 2. 3. ve 4. taksit ödemeleri bugün mesai saati bitiminde sona erecektir. Abonelerin mağdur olmaması ve yapılandırma haklarından yararlanmaya devam etmesi için taksitlerini zamanında ödemeleri gerekmektedir. Yapılandırmanın taksitlerini ödemek isteyen abonelere OSKİ tarafından birçok ödeme alternatifi sunulmaktadır. Aboneler; OSKİ Genel Müdürlüğü’nün Altınordu, Fatsa ve Ünye Şube Müdürlüklerinde bulunan veznelerinden nakit ve kredi kartı ile www.oski.gov.tr adresinden banka ve kredi kartı ile bankaların internet ve mobil bankacılık uygulamalarından, ayrıca  fatura ödeme noktaları olan Aktifbank ve PTT Şubelerinden de ödemelerini yapabilmektedir” dedi.

-“Fevzi Çakmak Parkı ve Sosyal Tesisi’ni 4 Ekim’de açıyoruz”-

Yapımını tamamlanan Fevzi Çakmak Parkı ve Sosyal Tesisinin açılışının Çarşamba günü yapılacağını ifade eden Başkan Yılmaz, “Projemiz hizmete girdiğinde, başta Fevzi Çakmak Mahallemiz ve çevresi olmak üzere önemli bir ihtiyacı karşılayacak. Vatandaşlarımızın el becerilerini geliştirip el emeği ürünlerini sergileyebileceği, farklı sosyal organizasyonlar yapabileceği, sportif faaliyetlerde bulunabileceği ve çocukların gönüllerince oynayıp rahat nefes alabileceği çok amaçlı bir yaşam alanı ortaya çıkaracağız.” diye konuştu.

-“Anket sonuçları hizmetlerimizin bir göstergesidir”-

Dünya Araştırmacılar Derneği ESOMAR üyesi olan ORC Araştırma Şirketinin, 30 Büyükşehirde gerçekleştirdiği anket çalışmasına da değinen Başkan Yılmaz, “Eylül ayının en başarılı Büyükşehir Belediyeleri ve Belediye Başkanları belli oldu. Sıralamada “Yerel Yönetimler Araştırması”nda 2012 yılında kurulan 14 Büyükşehir Belediyesi arasında 2. ve 30 Büyükşehir arasında ise 8. sırada yer aldık. Bu durum tabi ki mutluluk verici olup, hizmetlerimizin de bir göstergesidir. İddia ediyorum ki bizim başarımız bu oranların üzerindedir. Bunu da 2019 seçimlerinde ortaya çıkaracağız. Hedefimiz, o seçimlerde alacağımız oy oranıyla Büyükşehirler arasında ilk üçün içerisinde yer almaktır.” dedi.

-“Ünye S Plaka ihalesi 5 Ekim’de yapılacak”-

Açıklamasında Ünye’deki S plaka süreci devam ettiğini ifade eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz , “5 Ekim tarihinde ilçe için S plaka ihalesi yapılacak. Altınordu ve Fatsa ilçelerimizde bu süreç tamamlanmıştı. Ünye’de de makul rakamlarda görüşlerimizi belirttik. Ödemeler 5 taksitli olacak ve ihale 40 bin TL’den başlayacak. Ortak mutabakatla bu sorunun çözümüne ulaşmamız lazım. Eğer çözüm olmazsa kanunsuz her S plaka, gerekli yasal cezayı görecek ve bu da camiaya zarar verecektir.”  şeklinde konuştu.

-“Ünye’de 29 Milyon Liralık ulaşım yatırımı gerçekleştirdik”-

Ünye ilçesinde Büyükşehir olmadan önce hiç sıcak asfalt yol çalışması olmadığını. Göreve geldiklerinden bu yana 33 km sıcak asfalt yol ve 80 km’nin üzerinde de sathi asfalt kaplama yaptıklarını belirten Başkan Yılmaz şunları söyledi:

“Sadece ulaşımda toplam 29 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdik. Bilindiği gibi mevsimsel bir planlama yapmıştık. Yüksek ilçelerde kış aylarında yol çalışmaları yapamayacağımız için buralara öncelik verdik. Ünye ilçemizde yoğun bir şekilde başladığımız çalışmalara kış aylarında da devam edeceğiz. Bu nedenle yüksek bölgelerde yaz döneminde yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürdük. Önümüzdeki haftadan itibaren asfalt yapımımız başlayacak.

Ünye’miz yol çalışmalarında şanslı bir ilçemiz. Altınordu ilçemizdeki karayolundan günde 125 bin araç geçmektedir. Çevre yolu Ünye merkezi rahatlatmıştır. Ünye Niksar Caddemizin ana kavşağına Altınordu ilçemizde yaptığımız gibi bir kavşak çalışması gerçekleştireceğiz. Tabakhane Deresi kenarı ve Niksar Caddesi girişini hallettiğimizde köklü bir çözüme ulaşacağız.”

-“Artık çöp sorunu olmayacak”-

Açıklamasında çöp sorunun çözümü noktasında yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgilerde veren Başkan Yılmaz sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Söz verdiğimiz gibi Ünye’mize yapacağımız mekanik ayrıştırma tesisimizin ihalesini gerçekleştirdik ancak ilçemizde bazı kişilerde, ilimizin tüm çöpünü Ünye’ye getirecekmişiz ve oraya dökecekmişiz gibi bir algı var. Biz Ünye ilçemizin hiçbir noktasında çöp döküm ve düzenli depolama alanı oluşturmuyoruz. Cevizdere mevkiinde Büyükşehir Belediyemize ait 80 dönüm alanın daha önce kömür deposu olarak kullanılan 2 dönümlük kısmına çöp ayrıştırma tesisi yapıyoruz. 10’a yakın ilçemizin çöpü Altınordu’ya taşınıyor ancak burada çöpler depolanmayıp ayrıştırılıyor. Ünye’de de sistem bu şekilde olacak. Mekanik ayrıştırma tesisimizin işletmeye alınmasıyla birlikte 7-8 ilçemizin çöpünü, aktarma istasyonlarında toplayacak ve tırlarla bu tesisimize getireceğiz. Burada toplanan atıklar, tesisimizde işlenecek, geri dönüşüm malzemeleri ayrıştırılacak ve Ünye Çimento Fabrikasına ATY hammaddesi olarak gönderilecek. Geriye kalan organik atıklar ise boyutlandırma ve homojenizasyon işlemlerinin ardından, nihai olarak bertaraf edilmek üzere Çaybaşı ilçemizde kurulması planlanan biyometanizasyon ve biyokurutma tesisine gönderilecek. Ünye’mizde bir gün dahi çöp stoklamayacak, ülkemizin hatta dünyanın kullanmış olduğu sistemi burada da kurmuş olacağız.”

-“2018 doğalgaz programını açıklayacağız”-

Doğal gazla ilgili 2018 programlarını önümüzdeki günlerde açıklayacaklarını söyleyen Yılmaz, “Öncelikle 2017 programını gözden geçirip tamamlamamız gerekiyor. Yatırımcı firmanın Ünye’de bazı mahallelerde verdiği taahhüt, %95 seviyesinde gerçekleşecek gibi gözüküyor. Doğal gazın hızlı bir şekilde tamamlanması, büyükşehir olarak bizim yatırımlarımızı hızlandırmamız demektir.”  dedi.

-“Akıllı Bisiklete talep artıyor”-

Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerinde hizmete sundukları ‘Akıllı Bisiklet’ uygulamasının yoğun ilgi gördüğünü ifade eden Yılmaz; “Talebe göre istasyon sayılarını arttıracağız.”  diye konuştu.

- Kadınlar Plajı, her kesimin takdirini görüyor -

Kadınlar plajları büyük ilgi gören projelerden biri olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, “Bu sezon yaklaşık 50 bin bayanın bu plajları kullandığını gördük. Geride bıraktığımız yaz sezonu çok olumlu geçti. Bu konuda siyasi görüşü ne olursa olsun her kesimin takdirini gördük.”  dedi.

- “Dış cephe çalışmasında 4 farklı renk uygulanacak” -

Altınordu ve Fatsa ilçelerinde olduğu gibi Ünye’de de dış cephe iyileştirme projesini hayata geçireceklerini sözlerine ekleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz; “Çalışmalarımız çok hızlı bir şekilde sürüyor. Ünye’mizdeki binalar için de bej ve beyaz renkleri projelendirmiştik ancak Ünye Belediyesinin talebi ile 4 farklı renk uygulaması yapılacak. 8 ile 10 arasında gruplar hâlinde binalar, 4 farklı pastel renkten oluşan rengârenk görünümüne girecek.” diye konuştu.

 

 

 

 Ordu Büyükşehir Belediyesi
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.