Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Ünye S Plaka ihalesi yapıldı
Ünye S Plaka ihalesi yapıldı
5 Ekim 2017 Perşembe 18:41
Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye ilçesinde öğrenci ve personel servis taşımacılığına yönelik tahditli S plaka satış ihalesini gerçekleştirdi.
Ünye ile Ordu Büyükşehir Belediyesi arasında tartışmalara sebep olan S plakası düğümü çözüldü. Ünye’de 3. kez düzenlenen ihaleye bu kez katılım oldu. Büyükşehir Belediyesi ilçede öğrenci ve servis taşımacılığında belirli bir sistemin oluşturulması amacıyla 5 Ekim tarihinde Büyükşehir Belediyesi’nde “S” plaka ihalesini gerçekleştirdi.
Büyükşehir Belediyesi UKOME tarafından 07.09.2016 tarihinde Ünye’de ihaleye çıkardığı "S" plaka ihalesine öğrenci ve personel servisçileri anlaşarak katılmamışlar, ardından 3 Ağustos’ta ikinci kez düzenlenen ve Fatsa ile aynı şekilde şartlarla çıkılan ihaleye ikinci kez katılım olmamıştı.
Ünye’de 166 adet S plaka için düzenlenen 3. ihaleye 40 bin TL + KDV muhammen bedel üzerinden yapılan kapalı zarf usulü ihaleye teklif veren 28 kişi S plaka almaya hak kazandı.

 

 

 

 

Ordu Büyükşehir BelediyesiÜnye ilçesinde öğrenci ve personel servis taşımacılığına yönelik tahditli S plaka satış ihalesini gerçekleştirdi. Yapılan ihalede 28 gerçek ve tüzel kişi, öğrenci ve personel taşımacılığını yasal olarak yapmaya hak kazandı.

Altınordu ve Fatsa'dan sonra Ünye ilçesi için de 166 adet tahditli S plaka satış ihalesi gerçekleştirildi. 40 bin TL + KDV muhammen bedel üzerinden kapalı teklif usulüyle yapılan ihalede muhammen bedel ve üzerinde teklif veren 28 gerçek ve tüzel kişi, tahditli S plaka almaya hak kazandı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver YılmazAltınordu ve Fatsa'dan sonra Ünye ilçesi için de S plaka ihalesini gerçekleştirdiklerini belirterek, "Büyükşehir Belediyemizin yetki alanına giren S plakanın verilmesiyle ilgili  Altınordu ve Fatsa ilçelerimizin ardından, Ünye’mizin de S plaka ihalesini yaptık. Daha önce Altınordu ilçemizde 363 adet ve Fatsa ilçemizde 131 adet S plaka ihale edilmişti. Şu an itibarıyla bu ilçelerimizde sistem oturdu ve bu hususta herkesin memnun olduğunu söyleyebilirim. Velilerden ve kamu kurumlarımızdan herhangi bir şikayet gelmediği gibi ihale edilen plakaların bedeli, serbest piyasada iki katına kadar ulaşarak esnaflarımızı da memnun etti" dedi.

5 taksitte ödeme kolaylığı

S plaka bedellerinin 5 taksitte ödeneceğini belirten Başkan Enver Yılmaz, "Ünye ilçemizde S plaka isteyen arkadaşlarımızın talebi doğrultusunda, 40 bin TL + KDV muhammen bedel üzerinden 166 adet S plaka için ihale yapıldı. İhaleye başvuruda bulunan 28 gerçek ve tüzel kişi, yaptığı teklif üzerinden bedelini 5 taksitle ödemek şartıyla S plakaya sahip oldu. İhaleyle plakasını alan arkadaşlarımız, yasal çerçevede plakalarını kullanmaya başlayacaktır. Kendilerine hayırlı uğurlu olsun. Kalan plakalarla ilgili de en kısa zamanda tekrar yeni bir ihale takvimi planlanacaktır. İhaleye girmeyip de fiili olarak bu işi yapanlar hakkında kolluk kuvvetleri ve ilgili kurumlar tarafından yasal işlemler yapılmaya devam edecektir" diye konuştu.

 

 Ordu Büyükşehir Belediyesi
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.