Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Kura ile çalışacakları okulları belirlediler
Kura ile çalışacakları okulları belirlediler
9 Ekim 2017 Pazartesi 17:58
Ünye’de Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında İŞKUR tarafından okullarda görevlendirilecek temizlik görevlileri için kura çekimi yapıldı.

İŞKUR ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokol ile Toplum Yararına Programla (TYP) Ünye Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 43 okulda yardımcı personel ve hizmetli olarak görev yapacak 71 kişinin kurası Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda çekiliş töreniyle belirlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal, “Kurumumuzda 8 ay süre ile çalışacak bu arkadaşlarımız bizim elimiz ayağımız olacaklar. Çok ciddi anlamda ihtiyacımızı giderecekler. Bu fırsatı, imkanı ve sayıyı bize veren büyüklerimize, müdürlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Çalışmaya başlayacaklara tavsiyelerde bulunan Uysal, “Çalışma esnasında okullarımızın sizin yapacağınız işlere ciddi anlamda ihtiyacı var. Okuldaki göreniz ne ise o görevinizi harfiyen yerine getirme gayreti içerisinde olursanız seviniriz. Bundan sonra Milli Eğitim ailesine katılmış oldunuz. Biz işlerimizi okulun içerisinde hassasiyetle yapıyoruz. Öğrenci ve öğretmenlerimizle olan ilişkilerimiz son derece hassas. Biz bu hassasiyete çok önem veriyoruz, sizlerin de bu hassasiyete önem vermesini istiyoruz” dedi.

 

Kura çekilişinin ardından kimlerin hangi okulda çalışacağı belirlenirken, programda okullarda 8 ay süreyle İŞKUR üzerinden çalışacaklar. Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.