Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Ünye Otel Sahipleri Platformu turizm için toplandı
Ünye Otel Sahipleri Platformu turizm için toplandı
10 Ekim 2017 Salı 19:15
Ünye’de oluşturulan Ünye Otel Sahipleri Platformu, ilçe turizminin gelişimi için toplanarak, öneri ve isteklerini açıkladılar.

Ünye Sebile Hanım Konağı’nda yapılan Ünye Otel Sahipleri Platformu toplantısına Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ve platform üyeleri katıldı.

 Ünye turizmiyle ilgili konuların ele alındığı toplantıdan çıkan öneri ve istekler Ünye Otel Sahipleri Platformu adına şu şekilde açıklandı:

- Çevre yolu girişlerine uyarı levhaları konulsun! -

“Ünye’ye çevre yolundan girişlere farklı tasarımlarda uyarı levhalarının koyulması, bunun haricinde asfalt zemine Ünye yönlendirmesi yazılması.

Ünye’nin turizm ile ön plana çıkması ve turizm kenti olması için çalışmaların hızlanması ve bunun yerel yönetimler ve bakanlıklar nezdinde kabul ettirilmesi.

Turizm kenti olan şehrimizin en büyük sıkıntısı olan çöplük konusunun bir an önce çözülmesi. Önümüzdeki 2018 sezonuna kadar yetiştirilmesi.

- Sahile akan kanalizasyona çözüm bulunulmalı -

En büyük sorunlardan biride foseptik konusu oteller bölgesindeki hatta Yalıya kadar olan kısımda dahil olmak üzere sahillerimize kanalizasyon akıyor. Sezonumuz 1 ayda olsa bu sahiller Karadeniz’in en uzun kumsallarına sahip. Foseptiklerin buralara akmaması gerekli önlemlerin alınması gerekiyor. (Bunun için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ve BİMER’e şikayet dilekçesi hazırlanıp tüm tesislerin imza altına alması gerekiyor.

- Kumsallar sezon başında temizlenmeli -

Her sezon başında mayıs ve haziran ayında olmak üzere kumsalların temizletilmesi ve düzeltilmesi. Kumsallarda halkın kendi kurdukları çadırların etraflarını çok fazla kirlettikleri ve çöplerini etrafa bıraktıklar aşikar bunun için ayrıca bir önlem alınmalı.

Tanıtım ile alakalı 2018 sezonunda belediyemizin yapmış olduğu reklam çalışması bize ciddi bir artı sağlayacak. Bununla birlikte çevre illerde bilbordlar satın alınarak tanıtım yapılmalı.

- Ünye turistik alanlar haritası hazırlanmalı -

Ünye turistik alanlar haritası oluşturulup, güzergahlarının belirlenmesi yerlerin kısa açıklamaları ile haritaya konulması.

Belediyenin sitesinde tüm konaklama tesisleri sıralamasını yıldızlarına göre tekrar planlanmalı ve olmayan tesisler eklenmeli.

Turizm ile ilgili katılım sağlanan fuar ve diğer benzeri organizasyonlarda turizm işletmenlerinin bilgilendirilmesi ve özellikle turizm fuarları öncesi toplantılar yapılarak fikir alışverişinde bulunulması. Özellikle fuara katılım sağlandığında tesisler için alan ayrılması gerektiği.

- Tozkoparan Mağarası ve kiliseler hayata geçirilmeli -

Belediyemizin yapmış olduğu Kültür Yolu Müze Evi ve tadilatları devam eden diğer çalışmaların dışında; Tozkoparan Mağarası’nın hayata geçirilmesi. Kiliselerin hayata geçirilmesi (Ayanikola özellikle)

Turistik malzeme ve yöresel ürünlerin satışını sağlayacak çarşı içinde tarihi bir doku oluşturarak satış alanı oluşturulması.

Özellik ile eylül ayı içerisinde fındık toplama festivali veya fındık festivali adı altında etkinlik düzenlenmesi. Bu tarz bir etkinliğin onaylanması durumunda etkinlik takvimin ve içeriğinin belirlenmesi için bir sonraki toplantıda gündeme alınması.

- Kırsal Kalkınmadan Ünye faydalanmalı -

En önemli konularımızdan birisi ise kırsal kalkınmadan Ünye’nin faydalanabilmesi için Ünye’de alan işaretlemesi yaptırıp teşviklerden faydalanabilmek için girişimde bulunmak.”

 

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.