Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Ünye’den 80 genç Tokat’a gidiyor
Ünye’den 80 genç Tokat’a gidiyor
11 Ekim 2017 Çarşamba 17:18
Ünye Gençlik Merkezi, “Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz Projesi” kapsamında Tokat’a günü birlik gezi düzenliyor.
Proje kapsamında 40 erkek ve 40 kız olmak üzere 80 kişilik öğrenci grubu birer gün arayla günü birlik Tokat gezisine gidecek.
Öğrenci grupları proje kapsamında Tokat ilindeki tarihi ve kültürel mekânları gezip, yörenin tarihsel ve kültürel yapısını yakından görmüş olacak.

Ünye Gençlik Merkezi 2017 yılı faaliyet programında yer alan “Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz Projesi kapsamında günübirlik gezilere başlıyor.

Ünye Gençli Merkezi (ÜGD)’den edinilen bilgiye göre “Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz Projesi”nin kültürel yönden zengin çevre iller ile kendi il ve ilçelerini daha yakından tanımaları, buralarda yaşayan yaşıtlarıyla tanışmaları ve gençler arasında diyalogun arttırılmasına katkı sağlayacak bir hareketlilik projesi olduğu ifade edildi.

ÜGD’de den Projenin amacına ilişkin verilen bilgide şunlar kaydedildi:

 “Gezdikçe bilgi birikimi, iletişim gücü ve gönüllülük bilinci artan bir gençlik yetiştirmek amacıyla gerçekleştirilen bu proje, kendini rahat ifade edebilen, özgüven sahibi, sosyal iletişim becerileri gelişmiş, gezip görerek öğrenen gençlerin varlığının sosyal barışa kardeşlik ve huzura hizmet edeceği bilinciyle uygulanmaktadır. Şehirler ve Kültürler- Yörelerimiz Projesi’nin bir diğer amacı güçlü yarınların oluşumunda gerçek katkıyı sağlayacak olan gençlere muhteşem bir medeniyet ve tarihin evlâtları olduğumuz gerçeğini anlatmaktır.”

 

Proje kapsamında 40 erkek ve 40 kız olmak üzere 80 kişilik öğrenci grubu birer gün arayla günü birlik tokat gezisine gidecek. Öğrenci grupları proje kapsamında Tokat ilindeki tarihi ve kültürel mekânları gezip, yörenin tarihsel ve kültürel yapısını yakından görmüş olacak. Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.