Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Mesleklerini yerinde keşfettiler
Mesleklerini yerinde keşfettiler
12 Ekim 2017 Perşembe 09:33
Ünye Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi grafik bölümü öğrencileri, fotoğraf sanatı, gazetecilik, matbaa teknikleri ve grafik olmak üzere kendi alanlarıyla ilgili merak ettikleri konuları Ünye Kent Gazetesi’ni ziyaret ederek uygulamalı olarak gördüler.

Ünye Büyük Cami pasajında hizmet veren ilçenin tek günlük gazetesi Ünye Kent Gazetesi, Ünye Arif Nihat Asya  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12/E Grafik bölümü öğrencilerini, Grafik ve Fotoğraf Öğretmeni Hülya Helvacıoğlu ile birlikte ağırladı.

Öğrenciler, okulda eğitimini aldıkları grafik, fotoğrafçılık ve matbaa tekniklerine ilişkin teorik bilgileri uygulamalı olarak gazetemiz bürosunda görme fırsatı bularak mesleklerine ilişkin merak ettikleri konularda keşif yaptılar.

Öğrencilere ilk olarak Ünye Kent Gazetesi Onursal Genel Yayın Yönetmeni Canik Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Araştırmacı Yazar Yaşar Karaduman, gazetecilik mesleğine ilişkin genel bilgi verdikten sonra gazetenin basım tekniklerini anlattı.

Gazetemiz Ünye Kent’in Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Hacer Öztürk, haber yazma teknikleri, haber çalışması, fotoğraf çekimi, gazetede sayfa tasarımı konularında öğrencilere bilgiler verirken, gelen soruları da yanıtladı.

Ünye Kent Gazetesi baskı tesisine geçen öğrencilere bu alanda da gazete baskısı başta olmak üzere matbaa tekniklerine ilişkin bilgiler aktarıldı. Bu arada gazetemiz Ünye Kent’in Stajyer öğrencilerinden Ünye Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12/E Grafik sınıfı öğrencisi Berrin Güdüoğlu arkadaşlarına pozlama makinesinin nasıl çalıştığını anlatırken, stajyer öğrenci Şevval Küçük ise baskı makinesini çalıştırarak arkadaşlarına gazetenin nasıl basıldığını gösterdi. Öğrenciler anlatılanları ilgiyle izleyerek, teorikte gördükleri konuları yerinde uygulamalı olarak görerek pekiştirmiş oldu.

Ziyaret, gazete bürosu önünde sergilenen Ünye’de ilk gazete baskısını yapan baskı makinesini inceledikten sonra toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. 

 

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.