Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Torun’dan hodri meydan!
Torun’dan hodri meydan!
28 Ekim 2017 Cumartesi 08:52
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Milletin iradesine saygılıysanız, korkmuyorsanız hodri meydan, erken seçime gidelim. İhanet eden herkes bedelini ödemeli” dedi.

Son dönemlerde AK Partili belediye başkanlarının istifalarıyla ilgili TBMM Genel Kurulunda gündem dışı söz alan CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Türkiye’nin günlerdir bir hukuksuzluktan başka bir hukuksuzluğa savrulan bir süreç yaşadığını söyledi.

TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “İktidar genel politikalardaki beceriksizliğini halk tarafından seçilen belediye başkanlarını değiştirerek örtmeye çalışıyor. Biz adalet derken aslında bunlar için de adalet diyorduk, halkın iradesine saygı, halkın seçtiği belediye başkanlarını istifaya zorlamakla olmaz. Belediye başkanları zorla istifa ettiriliyor, etmeyen için İçişleri Bakanlığın göreve çağrılıyor, mahkemede sanık sandalyesiyle tehdit ediliyor.” diyen Torun, “Kim yapıyor bunları, millet iradesinden bahseden ama aslında tek adamın iradesiyle yönetilen bir partinin genel başkanı. Her şeyde olduğu gibi bu da millete danışılmadan, hukuki çözüm aranmadan, tek kişinin iradesiyle yapılan hukuksuzluklardan biri olarak karşımıza çıkıyor.” diye konuştu.

“Hesap ödenmeden temiz bir sayfa açılamaz”

 “Bu Belediye Başkanları FETÖ’cü mü, terör örgütüyle bağlantısı mı var, yolsuzluk mu yaptılar, yargı ne güne duruyor? İstanbul, Ankara talan edilirken, şehirler betonlaştırılırken tüm bunları kimin bilgisi dahilinde yaptılar? Suçlu sadece bunlar mı? Referandum sonuçlarının sorumlusu mu bunlar? Halk referandumda belediye başkanınıza mı hayır dedi?” diye konuşmasına devam eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, 15 yılın sonunda genelde ve yerelde Türkiye’nin önünde ödenmesi gereken ağır ve kabarık bir fatura olduğunu, AKP Genel Başkanının bu faturayı ödemek istemediğini söyledi. Erdoğan’ın 2019 öncesi temiz bir sayfa açmak istediğini ancak ABD ilişkilerinden, Ortadoğu politikasına, ekonomiden eğitime, Türkiye’yi her alanda felakete sürükleyen AKP’nin genel başkanıyla birlikte devleti 15 yıldır yönetenlerin hesap vermeden temiz bir sayfa açılamayacağını söyledi.

- “Milli iradeyi tanımam diyor” -

Konuşmasına “Millet iradesi diyor ya AKP, Türkiye’de şu an yüzde 40’lık bir seçmenin oy verdiği belediye başkanı görevinde değil. 101 belediye kayyumla yönetiliyor. Millete sen kimsin, senin iradeni ben tanımam diyor. Sizin Genel Başkanınız aslında hiçbir zaman milletin iradesine saygı duymamıştır. Geçmişte kimleri tasfiye ettiğine bir bakın, sizler için de zaman yakındır.” diyerek devam eden Torun, iktidarın CHP’li Belediyeleri özel teftiş tehdidine ise “Buyursun” dedi. Belediyelerine güvenlerinin tam olduğunu söyleyen Torun, “CHP’li belediyeler hiçbir zaman AKP’nin battığı ve hesabını veremediği rant bataklığının bir parçası olmamıştır ve olmayacaktır.”dedi.

- “Yerelle geldiler yerelle gidecekler” -

AKP belediyeciliğinin, ranta ve betona tapan bir şehircilik anlayışının iflas ettiğini, bu anlayışla yıllarca en güzel kentlere ihanet edildiğini söyleyen Genel Başkan Yardımcısı Torun,  Cumhurbaşkanı Erdoğan’nın da bunu itiraf ettiğini söyledi.

Yerelden başlayarak iktidara gelen AKP’nin sonunun da yerelle geleceğinin görüldüğünü belirten Seyit Torun, “Milli iradeye saygınız varsa, korkmuyorsanız, gelin o iradeye saygı duyalım, erken seçime gidelim, kentlerimizi yönetecek belediye başkanlarımızı tek bir kişi değil, halkımız belirlesin. Buradan hodri meydan diyoruz. Genel Başkanımız bir çağrı yapmıştır;  çağrımızı burada TBMM çatısının altında bir kez daha yineliyoruz.” diyerek konuşmasını bitirdi.

 

 Bülten
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.