Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Ünye’nin dumanı Çanakkale’de tütecek
Ünye’nin dumanı Çanakkale’de tütecek
4 Kasım 2017 Cumartesi 19:17
Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri Ara Sıcak Ustası Sevda Güney Aktaş, öğrenci Melike Dilan Gündoğdu ve Nazlı İbil geçen yıl Çanakkale 2. Uluslararası Yemek Festivali’ne katılıp 2.’likle döndükleri memleketlerini, bu yıl da aynı festivalde ustalar, liseler arası tatlı ve liseler arası yöresel kategorilerde temsil edecekler.
Aktaş, Ustalık kategorisinde Beyti Sarma, Liseler arası tatlı kategorisinde Lavantalı ve pepeçuralı muhallebi ve Liseler arası yöresel kategoride ise çekintili sarma ve mısır ekmeği ile temsil edeceklerini söyledi.

Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri Ara Sıcak Ustası Sevda Güney Aktaş, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yıl ikincilik ile döndükleri Çanakkale 2. Uluslararası Yemek Festivali’ne bu senede katılma hakkı kazandıklarını dile getirdi.

Aktaş, “Çanakkale 2. Uluslararası Yemek Festivali’nde ki yemek yarışmasına katılacağız. Geçen yıl da katılmıştık, 2. olmuştuk. Geçen sene dereceye girenler bu sene de yarışmaya katılmaya hak kazandı. Ben buradan Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Melike Dilan Gündoğdu ile Ünye Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezun öğrencilerinden Nazlı İbil’i götürüyorum. Toplamda 3 kişi olacağız.”diye konuştu.

-“3 kategoride yarışacaklar”-

 

Yarışmanın detaylarına dair bilgi veren Aktaş; “Ben Ustalar kategorisinde yarışmaya katılıyorum. Yarışmaya Adana veya  ‘Beyti Sarma’ ile katılacağım. Beyti Sarma’nın içerisinde Ordu yöresi ürünlerinden fındık katacağım. Kendi yöreme ait ürünü orada tanıtmaya çalışacağım. Yaptığımız ürünü sunduktan sonra orada iki gün konaklayıp festivale katılıp geri döneceğiz. Diğer arkadaşlarımızdan Nazlı İbil, Lavantalı ve Pepeçuralı Muhallebi Tatlısı, Melike Dilan Gündoğdu ise yöresel kategoride çekintili sarma ve mısır ekmeği yapacak.” dedi.Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.