Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
“2019’un kazası yok”
“2019’un kazası yok”
6 Kasım 2017 Pazartesi 20:12
Ünye’de partililerle bir araya gelen AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, 2019 seçimlerinin AK Parti ve Türkiye için önemli olduğunu vurgulayarak, “2019’un kazası yok. Adam ve birim eksiltmek yok, artırmak var.” mesajı verdi.
Önlerinde kolay bir süreç olmadığını belirten Gündoğdu, “Bu günden itibaren biz eşimizin, dostumuzun, arkadaşımızın kapısını çalmaya başlayacağız. 2019’da hem Türkiye’nin dönüşümüne, hem de ülkenin en az 100 yılına imza atmış olacağız.” ifadelerini kullandı.

Ak Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Ünye Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, AK Parti Ordu İl Başkan Yardımcısı  Halil Öz, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, AK Parti  Ünye Kadın Kolları Başkanı Fatma Çalık, AK Parti Ünye Gençlik Kolları Başkanı Arif Safa Sarı ve Belediye meclis üyeleri ile kahvaltı programında bir araya geldi.

Programda ilk konuşmayı AK Parti İlçe başkanı Arif Ergün yaptı. Ergün, istişare yapmak amacıyla bir araya geldiklerini söyleyerek katılımcılara teşekkür etti.

-“Birlikten kuvvet doğar ilkesinden hareketle bu güzel şehre hizmet ediyoruz”-

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar toplantıda 30 Mart 2014 tarihinden bu güne kadar geçen süreçte Ünye Belediyesi’nin, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin, Milletvekillerinin ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verdiği desteklerle yaptığı yatırımları anlattı.

30 Mart tarihinde devraldıkları emaneti tüm çalışma arkadaşlarıyla beraber layıkıyla yerine getirmek için büyük bir emek ve gayret sarf ettiklerini söyleyen Çamyar konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Büyükşehir yasasının getirmiş olduğu daralmaya rağmen, Ünye’nin hizmet alanı 18 mahalleden 85 mahalleye çıktı. Yol alanımız 4 bin 15 kilometreden 2 bin 160 kilometreye çıktı. Bütün bunlara rağmen Ünye Belediyesi’nin geliri 4,5 milyondan, 1,5 milyona düştü. Yani alan bu kadar genişlemişken, Ünye’mizde bu parasal yokluğa rağmen öncelikle personel yapılanmamızı 700’den 400’e düşürmek, araç sayımızı 158’den 47’ye düşürmek, kendi bilgi sistemimizi kurarak 9 milyonluk kaynak üretmek, satın alam birimi kurarak 8 milyonluk kaynak üretip kasada bırakmak sureti ile ciddi bir hamle yaptık. Öte yandan kültürel etkinliklerle beraber özellikle tarihi eserlerimizin restorasyonunda başta Yalı Kilisesi, Saray Hamamı ve Konuk Evi olmak üzere birçok tarihi eseri ayağa kaldırdık. Öncelikle Kültür ve Turizm Bakanımızın bir taraftan Milletvekillerimizin bir taraftan da Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımızın desteği ile yatırımlarımızı yaptık. Büyükşehir Belediyemiz sıcak asfaltlama ve kavşak çalışmaları yaptı. El ele vermek sureti ile birlikten kuvvet doğar ilkesinden hareketle bu güzel şehre hizmet ediyoruz.”

-“2019 seçimleri Ak Parti ve Türkiye açısından çok önemli bir süreç”-

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu 2019 seçimlerinin AK Parti ve Türkiye için önemli olduğu vurgusunu yaparak Ünye teşkilatı olarak görevleri başındaki herkesin daha yoğun çalışması gerektiğini belirterek, “Önümüzdeki süreç bizim için çok önemli. 2019 seçimleri Ak Parti ve Türkiye açısından çok önemli. Bu süreç sadece Türkiye’nin değil, etrafımızdaki mağdur coğrafya için de önemlidir. Onun için bizim artık dur durak bilmeden Belediye Başkanlarımız bulundukları yerlerde Ünye’mizin sakinlerine hizmete etmeye devam edecekler. İlçe Başkanlarımız, gençlik ve kadın kollarımız siyaseten partimize çalışmaya devam edecekler. Bizlerde Ankara’da Ordu’da her yerde koşturmak koşulu ile hizmetlerimizi artırarak devam ettireceğiz.” dedi.

-“2019’un kazası yok”-

2019 seçimlerine kadar birlik ve beraberlik içerisinde çalışılması gerektiğini belirten Gündoğdu, “Önümüzdeki süreç kolay bir süreç değil. Onun için her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ve kardeşliğe ihtiyacımız var. Onun için bu günden itibaren biz eşimizin, dostumuzun, arkadaşımızın kapısını çalmaya başlayacağız. 2019’da hem Türkiye’nin dönüşümüne hem de ülkenin en az yüz yılına imza atmış olacağız.2019’un kazası yok. Adam ve birim eksiltmek yok, artırmak var.” diye konuştu.

-“Laf üretenlere aldırış etmeyeceğiz”-

Konuşmasında muhalefet partilerine de yüklenen Gündoğdu, “Cumhuriyet kurulduğu günden itibaren, Cumhuriyetle yönetiliyoruz. Cumhuriyetin yıkılacağı endişesi içerisine kapılanların bu endişelerinden kurtulmasını istiyoruz. Muhalefet her fırsatta bir şeyler söylüyor, söylenen sözlerin arkasına takılmakta bizim işimiz değil. Biz AK Parti olarak iş üretmeye devam edeceğiz. Laf üretenlere de aldırış etmeyeceğiz. İş üretip yolumuza devam edeceğiz. AK Parti bir çağ açıp bir çağı kapatmış iktidardır.” ifadelerini kullandı.

-“Ordu’da 20’de 20 yaptık”-

Ünye’de güzel hizmetlerin yapıldığını müşahede ettiklerini söyleyen Gündoğdu; “Belediye Başkanımız biraz önce UNİPORT, sıcak asfalt yapımı, kültürel dokunuşlar, sahile dokunmalar ve Ordu’nun çehresini değiştirme hususunda yapılan hizmetlerden bahsetti. Bunların katlanarak devam ettirileceğini söylüyorlar. Bizde bunu görüp müşahede ediyoruz. Onun için her gittiğimiz yerde söylüyoruz. Biz Ordu’da 20’de 20 yaptık. Ordu’nun bütün Belediye Başkanları vatandaşa hizmet götürüyor. Bunda Büyükşehir Belediye Başkanımız, İlçe Belediye Başkanlarımız, İlçe Başkanlarımız, kadın kollarımız ve gençlik kollarımız hep birlikte bu hizmetleri artırmak için gayret gösteriyoruz.”diye konuştu.

-“Üçüncü hikâye enerji sektörü”-

Türkiye’nin sağlık ve ulaşımdan sonra enerji sektöründe de gelişebilmesi açısından çalışmalara başladıklarını dile getiren Gündoğdu açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Göreve geldiğimiz günden itibaren sağlıkta bir ve ulaşımda hikâye oluşturduk. Üçüncü oluşturacağımız hikâye ise dünyanın da en fazla ihtiyaç duyduğu enerji sektöründe olacak. Türkiye’de enerji açısından güçlü bir enerji oluşturuyoruz. Enerji yatırımlarımız artıyor, güneş enerjisi ile ilgili yatırımlar yapıldı. Bu şu demek Türkiye yarın ekonomisini, sanayisini güçlendiren bir ülke olacak. Onun içinde her fırsatta Türkiye’ye saldıranların asıl nedeni enerjide Türkiye’nin artık ileriye doğru bir yatırım yapması. Biz enerji ile Türkiye’nin çehresini değiştireceğiz.”

-“Türkiye’ye dünyanın dört bir yanından saldırılıyor”-

Milletvekili Metin Gündoğdu ABD ve diğer ülkeleri PKK terör örgütüne yardım ettikleri gerekçesi ile eleştirdiği konuşmasında, “Türkiye’ye dünyanın dört bir yanından saldırılıyor. Amerika, İngiltere, Fransa, Almanya, Avrupa Birliği, İsrail ve birçok ülke saldırıyor. Bizim askerlerimizi şehit eden, bize silah doğrultan terör örgütlerine silah veren ABD, bize başka, terör örgütlerine başka görünüyor. Böyle müttefiklik olmaz.” dedi.

-“Üreticimizi tüccarın eline bırakmamak için TMO'yu devreye soktuk”-

Yörenin geçim kaynağı olan fındık için ise devletin elinden geldiğini yaptığını ancak muhalefetin buna rağmen reyting peşinde olduğunu ifade eden Milletvekili Gündoğdu, “Biz halkımızı tüccarın eline bırakmamak için TMO'yu devreye soktuk ve 10 liradan fındık alımına başlattık. TMO depolarını açtırdık ve fındık alımı yapıyoruz. Serbest piyasada 8 lira olan fındığa bizim yapacağımız bir şey yok. Muhalefet bir fındık algısı oluşturmaya çalıştı, bunun üzerinden reyting yapmak istedi ama olmadı.” dedi.

Kahvaltı programının ardından Ünye’de yapılan yatırımları yerinde inceleyen Milletvekili Metin Gündoğdu ilk olarak Ünye’nin yeni yaşam alanı olacak olan UNİPORT Alışveriş merkezini gezerek Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’dan bilgi aldı. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı, Gençlik merkezi ve Tabakhane deresi ıslah çalışmalarını da inceleyen Gündoğdu esnaf ziyaretlerinin ardından Ünye’den ayrıldıÜnye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.