Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Yunus Emre’nin “Su Elçisi
Yunus Emre’nin “Su Elçisi" Halenur Sezgin birinci oldu
7 Kasım 2017 Salı 18:50
Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi kapsamında Ünye Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği resim yarışmasında Yunus Emre İlkokulu 3/B sınıfı öğrencisi Halenur Sezgin ilçe birincisi olurken, birinciliklerine yenisini eklemiş oldu.

Avrupa Birliği ve Türkiye finansmanı ile Milli Eğitim Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve TRT Genel Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen “Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi” kapsamında Ünye Milli Eğitim Müdürlüğü resim yarışması düzenledi.

İlçe genelinde her okuldan öğrencinin katılıyla düzenlenen yarışmada, daha önceki yıllarda farklı kategorilerde ve farklı yarışmalarda birincilik başta olmak üzere çeşitli dereceler alarak başarı elde eden Yunus Emre İlkokulu 3/B sınıfı öğrencisi Halenur Sezgin, bu resim yarışmasında da ilçe birincisi oldu. 

Proje ile ilgili gazetemize bilgi veren Okul Müdürü Mehmet Kırca, “Toplumun sorumlu ve vicdanlı bireyleri olarak gayemiz bizden sonraki nesillere temiz su kaynakları ve yaşanabilir bir çevre bırakmaktır. Bizlerin bu davranışlarını örnek alacak çocuklarımız, gençlerimiz de bu bilinci gelecek kuşaklara aktararak ‘Su Elçileri’ olarak görevlerini devrederek yerine getireceklerdir. Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi bu yaklaşım ile eğitimler ve iletişim kampanyaları ile kamuoyunda farkındalık yaratmak; konunun savunucusu olan kuşaklar yetiştirmek için hayata geçiştirilmiştir” dedi.

Mehmet Kırca ayrıca öğrencileri Halenur Sezgin’in 2016-2017 eğitim öğretim yılında çeşitli resim yarışmalarında derece yaptığını da sözlerine ekledi.

 

 

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.