Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Aygün’den 10. yıl ziyareti
Aygün’den 10. yıl ziyareti
8 Kasım 2017 Çarşamba 09:13
Ünye KENT Gazetesi’nin 10. yılı dolayısıyla gazetemizi ziyaret eden Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Ünye Kent Gazetesi’ni kesintisiz sürdürdüğü doğru, ilkeli ve tarafsız habercilik anlayışından dolayı tebrik ettiğini söyledi.
Ünye Adliyesi’nin sorumluluk alanında 11 ilçenin olduğunu, Ünye ve Fatsa ilçelerinde yoğunluğun olduğunu belirten Aygün, ülke geneline bakıldığında Ünye’nin daha az sorunun yaşanan bir ilçe olduğunu ifade etti.
Ünye KENT Haber

Başsavcı Soner Aygün, ziyarette ayrıca adalet sisteminde devreye girecek olan ‘arabulucuk’ uygulamasına ilişkin, “Arabulucuk sistemine geçiş için de 2 arabuluculuk odası hazırlanıyor. Arabulucuk uygulaması genelde iş davalarında, eşler arasında boşanma davalarında sorun mahkemeye taşınıp aile ilişkileri ifşa edilmeden çözümü açısından olumlu olacağını düşünüyoruz.” diye konuştu.

 

 

Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, gazetemiz Ünye Kent’in Büyük Camii Pasajında bulunan ofisine gelerek gazetemiz sahibi Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı Ali Öztürk, Yazı İşleri Müdürü Hacer Öztürk, Canik Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Yaşar Karaduman ve Haber Müdürü Süleyman Demirel ile sohbet etti.

10. yıl programına başka bir programı nedeniyle katılamadığını ifade eden Başsavcısı Aygün, yerel basının çalışmalarını takdir ettiğini, Ünye Kent Gazetesi’ni 10 yıldır kesintisiz sürdürdüğü doğru, ilkeli ve tarafsız habercilik anlayışından dolayı tebrik ettiğini söyledi.  

Ali Öztürk, Ünye basını başta olmak üzere yerel basın faaliyetlerine ilişkin bilgi verirken, yerel basının haber için bilgi almada yaşadığı sorunlara da değindi.

Sohbet sırasında Ünye’de ki adliyelik olayları değerlendiren Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Ünye Adliyesi’nin sorumluluk alanında 11 ilçenin olduğunu, Ünye ve Fatsa ilçelerinde iş yoğunluğunun olduğunu belirtti.

Aygün; “Ünye’de meydana gelen adliye olaylarını ülke geneline göre karşılaştırdığımızda, ilçemiz daha sorunsuz. İşimizi yaparken birçok olumsuz olayla karşılaşsak da yaşadığımız şehir olan Ünye’nin güzelliklerini de görmemezlikten gelemeyiz. Ünye’yi tanımıyoruz demek Ünye’ye hakaret olur. Ünye’yi tanıyor ve seviyoruz. Bir işimizi yaparken reklam için yapmıyoruz, devlet işi olduğu için görevimizi en iyi şekilde yapma derdindeyiz. Ünye Kent Gazetesi nezdinde yerel basına da haber için bilgi edinme konusunda bize düşeni yapmaya da hazırız” dedi.

Ünye Kent Gazetesi sahibi Ali Öztürk’ün, uygulamaya başlanılacak olan “Arabulucuk Sistemi”ne Ünye’nin hazır olup olmadığı sorusuna Başsavcı Soner Aygün, “Ünye Adliyesi’nde şu an 1 uzlaştırma odası var. Arabulucuk sistemine geçiş için de 2 arabuluculuk odası hazırlanıyor. Arabulucuk uygulaması genelde iş davalarında, eşler arasında boşanma davalarında sorun mahkemeye taşınıp aile ilişkileri ifşa edilmeden çözümü açısından olumlu olacağını düşünüyoruz.” diye konuştu.

Gazeteci Ali Öztürk ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Cumhuriyet Başsavcı Aygün’e teşekkür etti.

Ziyaret sonrasında Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, gazetemizin matbaa tesislerini ve çalışma bürosunu gezerek çalışanları tebrik etti, ardından gazetemiz Araştırmacı Yazarlarından Emekli Öğretmen İrfan Işık ile sohbet ettikten sonra ayrıldı.

 

 

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.