Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Çocukların sınır ve sorumlulukları drama teknikleriyle öğretildi…
Çocukların sınır ve sorumlulukları drama teknikleriyle öğretildi…
8 Kasım 2017 Çarşamba 18:03
Ünye Özel Haznedar Anaokulu ve Gündüz Bakımevi çocukların kişisel gelişimlerine katkı sağlamak, velilere, çocukların sınır ve sorumluluklarını anlatmak amacıyla eğitim semineri düzenledi.

Ünye Atik Otel’de Ünye Özel Haznedar Anaokulu ve Gündüz Bakımevi sahibi Prof. Dr. Ayşe Yalın’ın girişimleriyle, velilere Çocuk Gelişim Uzmanı ve Drama Lideri Serap Antepli tarafından çocukların sınır ve sorumluluklarına ilişkin drama teknikleriyle eğitim verildi.

Seminerde, velilerle oyunlar oynayarak drama tekniklerini kullanıp çocukların yaşına uygun sınırları, sorumlulukları, özgüvenlerini nasıl kazanacakları ile ilişkilerini nasıl arttıracakları konusunda bilgilendirme yapıldı.

Seminerde işlenilen konunun çocukların geleceği açısından önemli olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Ayşe Haznedar Yalın, “Drama tekniklerini kullanarak çocuklarımızla gelişimsel aşamayı nasıl daha yukarıya çıkarabilirler, çıtayı nasıl yükseltebilirler anlamında öğretmen ve velilerimizle seminer düzenledik. Seminerde bir taş, iplik parçası ile çocuklarla dostluk arkadaşlık, birliktelik paylaşma ve birbirini anlama gibi kavramları nasıl yapabileceklerini öğrendiler. Ayrıca velilerle sınırlar ve sorumluluğun çocuğun özgüvenini, ilişki biçimini nasıl geliştireceğine ilişkin konuları anlatarak, dramatizasyon teknikleri kullanıp velileri bilgilendirdik.” dedi.

 

Seminerlerin devam edeceğini söyleyen Yalın, “Bu, Haznedar ailesinin 2017 yılındaki ikinci etkinliği. 2017 yılını bu iki büyük etkinlikle kapatmış olacağız. 2018 yılında da bu tür etkinliklerimize devam edeceğiz” diye konuştu.Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.