Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
CHP Atatürk’ü basın açıklamasıyla andı
CHP Atatürk’ü basın açıklamasıyla andı
10 Kasım 2017 Cuma 17:52
Atatürk’ün 79. Ölüm Yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yapan CHP Ünye İlçe Başkan Yardımcısı Gökhan Atay, Atatürk’ün, ayaklarının olduğunun farkında olmayan bir millete koşmayı öğreten bir lider olduğunu söyledi.

Atay, Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Anıtı önünde yapılan resmi anma töreni sonrası yaptığı basın açıklamasında şu görüşlere yerverdi:

   “79 Yıl önce tam bu vakit naciz vücudu toprak olsa da, devrimleri, fikirleri ve hatırası ebediyen yaşayacak  Ulu Önderimizi saygı ve özlemle anıyoruz.

   Mustafa Kemal Atatürk, ayaklarının olduğunun farkında olmayan bir millete koşmayı öğreten, sonrada o koşanlarla birlikte bütün dünyayı silkeleyen ve üzerinden 79 sene geçmesine rağmen yokluğu her gün bir nebze daha fazla hissedilen, 57 yıllık yaşamına 11 savaş, 24 madalya, 7 nişan, 13 kitap, bağımsız bir ülke ve milyonlarca özgür insan sığdırabilmiş bir başkomutan, bir politikacı, bir devlet adamı, bir öğretmen ve niceler, kısacası bir liderden çok daha fazlasıdır.

   Fiziki yokluğundan bu güne bırakmış olduğu emanete göz dikilmiş, göstermiş olduğu hedeften saptırmak için her türlü yol denenmiş ve denenmeye devam etmektedir. Özellikle içinde bulunduğumuz zaman dilimi ve çok yakın tarihimizde dahi onlarca hainliğe şahitlik etmiş bulunmaktayız. Binlerce şehit kanıyla sulanmış aziz vatan toprağı üzerinde hain emelleri olanların, ortak paydası şüphesiz ki Atatürk düşmanlığıdır. Çünkü onlar bilmektedirler ki; bu millet ve devlet ancak Atatürk’süz bırakıldığında tekrar işgal edilebilir bir hal alacaktır.

  Gelinen noktada Atatürk’ün ve devrimlerinin kıymeti toplumun her kesimi tarafından her geçen gün daha çok anlaşılmakta ve kurtuluşun onun açtığı yoldan yürümekte olduğu kabul edilmektedir.

   ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ diyerek dünya üzerindeki tüm milletlere mesaj vermiş olan ulu önder dünyayı yaşanmaz hale çeviren, dünyanın en büyük teröristi emperyalizme karşı ise ‘geldikleri gibi giderler’  diyerek esaret altındaki tüm milletlere ışık olmuş cesaret aşılamıştır.

    Öyle ise bu gün, başta Türk milleti olmak üzere dünya üzerindeki bağımsızlık, özgürlük, barış ve huzur isteyen tüm milletler için bir yas günü değil, bir mücadele günü olmalıdır.

 

   Atatürk’ü hüzünle anılacak bir tarihsel şahsiyet olarak değil mücadelesini örnek aldığımız, devrimlerini yaşatıp geliştireceğimiz, emanetine ebediyen sahip çıkma sözü verdiğimiz bir önder olarak yaşatıyoruz.”Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.