Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Atamızı 79. yılında saygı ve minnetle anıyoruz
Atamızı 79. yılında saygı ve minnetle anıyoruz
10 Kasım 2017 Cuma 17:53
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79. yılında Ünye’de de törenlerle anıldı.

Ünye’de ilk olarak Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi.

Ünye Kaymakamlığı, Ünye Belediyesi ve sivil toplum kuruluşları tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk konulurken, Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat 09.05'te siren sesi eşliğinde bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Program daha sonra Ünye Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı 10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı ile devam etti.

Okul Müdürü Mustafa Bilgin günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, “Bugün 10 Kasım Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yıldönümü. Bugün yas günü değil. Bugün Atatürk’ü anlama ve anlatma günü. Bugün çocuklarımızın ve gençlerimizin Atasına şükranlarını sunma günü. Bugün bizlere emanet ettiği Cumhuriyeti koruyacağımıza söz verme günü.”  dedi.

Bilgin, Atatürk’ün devlet adamlığının, askeri kişiliğinin ve dehasının yanı sıra Atatürk’ü diğer liderlerden ayıran özelliklerini anlattı.

Konuşmanın ardından Atatürk Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı ‘Atatürk’e Vefa Oratoryosu’ sunuldu.

Oratoryonun ardından liseler arasında düzenlenen “Atatürk” konulu kompozisyon ve ortaokullar arasında düzenlenen “Atatürk” konulu şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam Ümit Hüseyin Güney tarafından verildi.

Dereceye giren öğrenciler şu şekilde;

Liseler arası kompozisyon yarışmasının birincisi Ünye Mehmet Refik Güven Fen Lisesi öğrencisi Caner Taş, ikinci Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Muhammet Altun, üçüncü Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Şevval Çiloğlu oldu.

Ortaokullar arasında düzenlenen şiir yarışmasının birincisi Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencisi Betül Türkmen, ikinci Meçhul Asker Ortaokulu Öğrencisi Esme Yaren Kesimoğlu, üçüncü Fatih Ortaokulu öğrencisi Ayşenur Fırıncı oldu.

 

Törene Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Bünyamin Dönmez, Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Ordu Üniversitesi Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sadık Kılıç, daire amirleri, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, gaziler, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.