Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Ünye’de “Bilinçaltı ve Etkili İletişim” semineri
Ünye’de “Bilinçaltı ve Etkili İletişim” semineri
11 Kasım 2017 Cumartesi 18:06
Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Ünye’de düzenlenen “Bilinçaltı ve Etkili İletişim” konulu seminerinde sunum yapan Kişisel Gelişim Uzmanı Hakan Mengüç, iletişim kurarken beden dilinin, en az kelimeler kadar etkili olduğunu işaret ederek, beden dilini kullanırken inandırıcı ve samimi olmanın önemini vurguladı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda “Bilinçaltı ve Etkili İletişim” konulu seminer düzenlendi.

Türkiye’de son yıllarda kişisel gelişim ve yaşam koçluğu alanında isim yapan Hakan Mengüç, hayata ve kişisel ilişkilere dair ipuçlarını ve bu anlamda yaşamış olduğu tecrübeleri, aktif ve doğru iletişimin sırlarını salonu dolduran katılımcılarla interaktif bir şekilde paylaştı. Bilgilendirici ve bir o kadar da eğlenceli ve zevkli geçen seminerde Mengüç, güçlü anlatımıyla dikkat çekti.

- “Beden dili, en az sözcükler kadar etkilidir”-

Katılımcılara etkili iletişim metotlarını anlatan Kişisel Gelişim Uzmanı Mengüç, “Doğru iletişim, bir insanın duygu ve düşüncelerini karşısındaki kişiyi kırmadan ve incitmeden aktarmasıdır. Etkili iletişim, doğru iletişimle beraber ikna etme sanatını da içerisinde barındırıyor. Beden dili, iletişim kurarken en az sözcükler kadar etkilidir. Erkeklerin beyni hareket eden nesnelere yoğunlaşırken, kadınlar daha çok konuşma üzerine odaklanmaktadır. Erkeklerin doğuştan önemsenme, kadınların ise güvene ihtiyacı vardır. Hayal gücü ve motivasyonun devreye girmesiyle birlikte zor görünen işler başarılabilir. Hayal ederek işe başlamak başarıyı kendiliğinden getirecektir. Her problem, insanın gelişimi için bir armağandır. Yaşanılan her sıkıntı ve dert gelişip olgunlaşmamızı sağlıyor” dedi.

- “İlk izlenim son izlenimdir” -

Beden dilini kullanırken inandırıcı ve samimi olunması gerektiğinin altını çizen Mengüç, şunları kaydetti:

 

 “Hayatımızı kısıtlıyoruz. Yapabileceklerimizi kısıtlıyoruz. Bu benim yapabileceğim bir şey değil, bu benim yeteneğim değil, ben çıkıp konuşamam, ben matematiği başaramam. Söylediğimiz her cümle hipnoz cümlesi ve sadece kendimize söylediklerimiz değil, başkalarının söyledikleri de. Şu cümleyi hayatınız boyunca unutmayın. Sen eşittir; sana söylenenler artı senin kendine söylediklerin. Bu yüzden her gün kendinize söylediğiniz şeyler sıradan olsa da belli bir süre sonra sizin kaderiniz olmaya başlıyor. Bilmemiz gereken şeylerden biri de, biz insanlar hakkında 7-8 saniyede fikir sahibi oluyoruz. Neden böyle yapıyoruz? İlk karşılaştığında onun oturuşunu, giysisinden, saç kesiminden, yüzüğünden gömleğinden, konuşmasından vs. verileri bilinçaltımız topluyor ve sizin geçmişteki verilerinizle eşleştiriyor ve onun hakkında bilgi sahibi oluyor. Bu yüzden ilk izlenim son izlenimdir.”Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.