Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
ÜİİBF’ye yeni bölümler açılıyor
ÜİİBF’ye yeni bölümler açılıyor
11 Kasım 2017 Cumartesi 18:07
Ordu Üniversitesi (ODÜ) Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, gün geçtikçe artan öğrenci sayısı ve buna bağlı olarak akademik idari personeliyle Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin üniversitenin en yoğun fakültesi olarak dikkat çektiğini söyledi.
Fakültenin yeni bölümlerle eğitim ağını genişletileceğini belirten Yarılgaç, dört bölümde aktif olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam eden fakülteye Uluslararası İlişkiler ve Maliye Bölümü için ise YÖK onayı alındığını müjdeledi.

ODÜ Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde incelemelerde bulunarak Fakülteye Dekan Vekili olarak görevlendirilen Prof. Dr. Sadık Kılıç’a yeni görevinde başarılar diledi.

Rektör Yarılgaç, Dekan Vekili Kılıç ve dekan yardımcıları ile bir toplantı yaparak Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin akademik ve idari işleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Yarılgaç, 2016-2017 akademik yılında restorasyonu tamamlanan fakülte yemekhanesinde ve bahçesinde incelemede bulundu, 2018 yılı tamir tadilat ihtiyaçları hakkında bilgi aldı.

 -YÖK’ten iki yeni bölüm için onay alındı-

Rektör Tarık Yarılgaç, İşletme, İktisat, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri ile Kamu Yönetimi olmak üzere dört bölümde aktif olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam eden Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde, Uluslararası İlişkiler ve Maliye Bölümü için ise YÖK onayı alındığı, 2017-2018 akademik yılı başında kadroya alınan 4 yardımcı doçent ile fakültenin öğretim üyesi kadrosu daha da genişleyerek 30 öğretim elemanı ile eğitim öğretim faaliyetlerinin sürdürüldüğünü açıkladı.

-ÜİİBF’de 2 bin 537 lisans, 60 yüksek lisans öğrencisi kayıtlı-

Fakültenin öğrenci durumuna ilişkin Rektör Tarık Yarılgaç, “Fakültede birinci ve ikinci öğretim olmak üzere İşletme Bölümü’nde toplam 802, İktisat Bölümü’nde 786, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nde 500 ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde 449 olmak üzere toplamda 2 bin 537 lisans öğrencisi var. İktisat Bölümü’nde 28, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nde 32 olmak üzere toplamda 60 yüksek lisans öğrencisi kayıtlı bulunmakta. Öğrenci sayıları itibariyle Ünye İİBF, Ordu Üniversitesi’nin en yoğun fakültesi olarak dikkat çekmektedir.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Üniversitemiz, ulusal ve uluslararası alanda dünyanın sayılı üniversiteleri arasına girme gayreti içerisinde güçlü akademik kadrosu, öğrenci merkezli eğitim anlayışıyla faaliyetlerine devam etmekte olup bunlara paralel olarak fiziksel gelişimini de tüm hızıyla sürdürmektedir. Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi gün geçtikçe öğrenci sayısını ve buna bağlı olarak akademik ve idari personelini artıran fakültelerimizden birisi durumundadır. Sürekli yenilenme, gelişme ve modern çağa uyum sağlamış bir yerleşke alanı oluşturabilme çabası ile talep ve ihtiyaçlar doğrultusunda fakültemizdeki yenilenme çalışmalarını tamamlamış olup öğrencilerimize ve akademisyenlerimize daha ferah ve kullanışlı bir eğitim ortamı oluşturmuş bulunmaktayız. Modern yapıları ile bilimsel donanımları bir araya getirerek bölgesinde ve dünyada adından söz ettiren bir üniversite oluşturma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.”

 

 

 

 ODÜ Basın
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.