Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
“Türkiye’deki laikçi yobaz uygulamalar İslam’a zarar vermiştir”
“Türkiye’deki laikçi yobaz uygulamalar İslam’a zarar vermiştir”
11 Kasım 2017 Cumartesi 18:27
İlim Yayma Cemiyeti’nin Cuma Sohbetleri programına katılan Ordu Valisi Seddar Yavuz, Türkiye’deki laikçi yobaz uygulamaların İslam’a ve Müslümanlara zarar verdiğini, devletin yanlış politikaları sonucu merdiven altı oluşumların oluştuğunu, bu şekilde de FETÖ ve benzeri yapıların ortaya çıktığını söyledi.
15 Temmuz’un temelinin 28 Şubat’ta atıldığını ifade eden Vali Yavuz, “Müslüman’ın referansı Kur’an ve sünnettir; hacı hoca değildir, aklını kiraya vermek değildir. FETÖ işte bu yüzden başımıza bela oldu, insanların aklını aldı. Müslüman ülkesine ihanet etmez, kendi avunmasız vatandaşına kurşun sıkmaz.” diye konuştu.

 

 

Ünye İlim Yayma Cemiyeti Cuma Sohbetleri programının bu haftaki konuğu Ordu Valisi Seddar Yavuz oldu.

İlçenin Atatürk Mahallesi’nde bulunan Ünye İlim Yayma Cemiyeti Dr. İ. Niyazi Kurtulmuş Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’nda düzenlenen programı Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlarken, ardından katılımcılara İlim Yayma Cemiyeti’nin anlatıldığı slayt gösterisi sunuldu.

- Programın 90. konuğu Vali Seddar Yavuz oldu  -

Programın açılış konuşmasını yapan Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü ve İlim Yayma Cemiyeti Ünye Şube Başkanı Tamer Uysal, İlim Yayma Cemiyeti’nin Ünye’deki yapılanması ve yurt inşaatının yapımı hakkında bilgiler vererek, “Valimiz bizim doksanıncı konuğumuz. Bu programları Ünye’deki kültürel ve sosyal etkinliklere katkı vermek amacıyla düzenliyoruz.” diye konuştu.

 Uysal’ın konuşmasının ardından 'Gençlik ve Türkiye' üzerine gençlerle söyleşide bulunan Ordu Valisi Seddar Yavuz, gençlere tavsiye ve nasihatlerde bulundu.

-“İlim Yayma Cemiyeti rahatlıkla tercih edilebilir”-

Üniversite yıllarında kendisinin de İlim Yayma Cemiyeti yurtlarında kaldığını hatırlatan Ordu Valisi Seddar Yavuz, “Burayla gönül bağım var, ben bu yapılanmanın yurtlarında kaldım, aile bireylerimin de kalmasını sağladım. İlim Yayma Cemiyeti hiçbir beklentisi olmadan öğrenci yetiştiriyor, yetiştirdiği gençlerden sadece ve sadece vatanına, milletine hizmet bekliyor. Bu kurum rahatlıkla tercih edilebilir.” ifadelerini kullandı.

-“Akademik başarı her şey değildir”-

Vali Yavuz, akademik başarıyı her şey olarak görmenin doğru bir düşünce olmadığını belirterek, “Kendinizi en iyi ifade edebileceğiniz alanı seçin. Birilerinin yönlendirmesiyle değil, ideallerinizin uğruna mücadele edin. Yaptığınız işlerde hakkı ve hayır dua almayı gözetin. Yaptığınız işte nafakanızın yanında Allah rızasını da gözetin.” ifadelerini kullandı.

-“Öğretmenini döven bir nesil yetişti”-

Eğitimde, ‘Eti senin, kemiği benim’ sözünün yanlış yerlere çekildiğini söyleyen Yavuz, “Bu söz yanlış algılandığından, bu sözü başka yerlere çekenler yüzünden öğretmenini döven bir nesil yetişti. Eti senin kemiği benim demek al bu çocuğumu parçala demek değildir. Hocam ben sana güveniyorum, çocuğumu iyi eğiteceğinize inancım ve güvenim var demektir.” diye konuştu.

-“Müslüman’ın referansı Kur’an ve sünnettir”-

Hacı hocanın Müslüman’ın referansı olamayacağını da vurgulayan Vali Seddar Yavuz, “Müslüman’ın referansı Kur’an ve sünnettir. Aklını kiraya vermek değildir. Gençler aklınızı kimseye kiraya vermeyin, emanet etmeyin. FETÖ işte bu yüzden başımıza bela oldu. Müslüman; ülkesine ihanet etmez, savunmasız ve masum insanlara kurşun sıkmaz.” dedi.

-“15 Temmuz’un temeli 28 Şubat’ta atıldı”-

Türkiye’de ki laikçi yobaz uygulamaların merdiven altı oluşumları ortaya çıkardığını ifade eden Yavuz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugün geldiğimiz noktada merdiven altı oluşumların, yani İslam’a ve Müslümanlara zarar veren bir takım oluşumların oluşması bu devletin yanlış politikalarının sonucudur. 28 Şubat’tan sonra İmam Hatipler kapatıldı, FETÖ patladı. Ama 28 Şubat’ı bilerek yapanlar bilin ki CIA köpekleridir. Bilerek de 15 Temmuz’u onlar çıkardı. Yani 15 Temmuz’un temeli 28 Şubat’ta atıldı. Hatta 28 Şubat’ta ki bazı kişiler 15 Temmuz’un olacağını bilseydi asla desteklemezlerdi. Bir kısmı kullanıldı ama bir kısmı da net bir şekilde CIA’nın yani gizli servislerin ajanı olarak bunu yaptılar. Türkiye’de bin yıllık istikametteki insanları seyrettiler ve geldiğimiz noktada bugün 250 şehidi vermek durumunda kaldık.”

-“Vali olarak İmam Hatipleri destekliyorum”-

Türkiye’nin milli ve manevi değerlere bağlı gençlere ihtiyacı olduğunu vurgulayan Ordu Valisi Seddar Yavuz, konuşmasında şunları kaydetti:

 “Ben Vali olarak İmam Hatipleri destekliyorum. Buradan Milli Eğitim teşkilatına ve öğretmenlere sesleniyorum. Lütfen seçmeli dersleri engellemeyin. Çocukları Kuran’ı Kerim derslerini seçsinler. Bunları okulda öğrenmezlerse, yarın başka sorunla karşınıza çıkacaklar. Öğrenciler, lütfen bu dersleri seçin. Ordu’da maalesef baya sıkıntı var. Benim oğlum Ordu Anadolu Lisesi’ne gidiyor, Kuran’ı Kerim dersini benim çocuğumdan başka seçen kimse yok. Bunu ya okul idaresi engelliyor, yönlendiriyor, ya da başka bir sorun var. Bu vahim bir durum. Bu doğru bir tablo değil. Bu çocuklar yarın iman etme ihtiyaçlarını nerede karşılayacaklar? Gidecekler bir yere yine kullanılacaklar yine mağdurlar olacak. Biz devlet olarak bu eğitimi vermek zorundayız ve vereceğiz de. Tabi ki isteyene vereceğiz. Ama öğrenmek isteyen kim varsa biz bunu devlet olarak öğretmeye mecburuz.” 

-“Pozitivist kafayla hiçbir yere varılmaz”-

Devlet olarak seçmeli ders problemini çözemediklerini söyleyen Vali Yavuz, “Neden çözemedik, çünkü eğitim kadrolarımız hala buna inanmıyor. Bilim ve akıldan başka bir şeye ihtiyaç yok, bunlarla her şey çözülür diye düşünüyor. Ne diyorlar, ‘Biz bilim ve akıl ile herkesi eğiteceğiz her sorunu çözeceğiz, mutlu olacağız’ diyorlar. Uyuşturucu ile en fazla mücadele eden ülkeler Avrupa ülkeleri. Avrupa’da eğitim mi yok, bilim mi yok. Madem paranız var, eğitiminiz var, biliminiz var. Neden bunlarla uğraşıyorsunuz, neden çözemiyorsunuz. Bu gösteriyor ki din eğitimi verilmedikçe hiç bir sorunu çözemezsiniz. Öncelikle yetiştirdiğimiz çocuğun kalbine Allah sevgisini, Allah korkusunu yerleştirmemiz lazım. Neyin günah, neyin sevap olduğunu bilmesi lazım.” diye konuştu.

-“Gençliğimiz, geleceğin Türkiye’sinin teminatıdır”- 

Güçlü Türkiye için gençliğe büyük görevler düştüğünü söyleyen Vali Yavuz sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Osmanlı yıkıldıktan sonra İslam dünyasında kan ve gözyaşı hâkim oldu ve her gün insanlar katledilemeye devam etti ve bizim elimizden bir şey gelmiyor. İşin tuhaf tarafı sadece Müslümanlar değil, hep mazlumlar eziliyor. Ezilenlerin sesi geçmişte bizdik, şu anda da biz olabiliriz. Büyük işler başarıştık, bugün ve yarın da büyük işler başarabiliriz. Şuan da İslam dünyasında bu potansiyele sahip olan tek ülke biziz. Gençliğimiz, geleceğin Türkiye’sinin teminatıdır, gelecek neslin bizim nesilden daha başarılı olacağına inanıyorum. İslam Medeniyetinin yeniden inşasında milletimizin yeniden uyanacağına inanıyorum. Bunu yapabilmemiz için de önce kendimizi düzeltmeliyiz. Önce bizim hak ve hukuk kavramlarını oturtmamız lazım.”

Program, Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü ve İlim Yayma Cemiyeti Ünye Şube Başkanı Tamer Uysal’ın Vali Seddar Yavuz'a hediye takdimiyle sona erdi.

 

Programa Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ak Parti İlçe Başkanı Arif Ergün, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Başlık : tebrik Tarih : 13 Kasım 2017 / Pazar Üye Adı :OSMAN NAZLI
SAYIN VALİMİZE ETKİLİ KONUŞMALARINDAN ÖTÜRÜ TEŞEKKÜR EDERİM . DİYANET TEŞKİLATI İÇİN HER BİR KELİMESİ ALTIN DEĞERİNDEDİR ... SAYIN VALİMİZE İLİMİZ VE İLÇELERİMİZ ADINA YAPMIŞ OLDUĞU ÇALIŞMALARINDA BAŞARILAR TEMEENNİ EDERİM . SAYGILARIMLA ...