Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
TÜİK’in anketine katılmayınca ceza yedi
TÜİK’in anketine katılmayınca ceza yedi
11 Kasım 2017 Cumartesi 18:17
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yapılan anketlere katılımın mecburi olduğunu bilmeyen vatandaş, bin 550 lira idari para cezası ödeyince başka vatandaşların mağdur olmaması için gazetemiz aracılığıyla açıklama yaptı.

Ünyeli emekli hemşire Mecbure Arslan, TÜİK tarafından yapılan ankete katılmayınca eve gelen bin 550 liralık tebligatla şaşkına döndü.

Ankete katılmanın mecburi olduğunu bilmeyen Arslan, Kabahatler Kanunu’na göre kesilen idari para cezasını ödedikten sonra başkalarının da mağdur olmaması için gazetemiz aracılığıyla açıklama yaparak vatandaşları bilgilendirdi. 

Ünye’deki evlerine iki kadının gelip TÜİK adına anket yapacaklarını söylediklerini ifade eden Arslan, “Son dönemde yaşanan dolandırıcılık olaylarından dolayı kendileriyle görüşmek istemedim. Bir süre sonra evime gelen cezayla şok oldum. Başka vatandaşlarda aynı cezayla karşılaşmasını istemiyorum.” dedi.

 

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) anketine mecburi olduğunu bilmediği için katılmadığını belirten Arslan, “Bana TÜİK’den geldiklerini, hiç duymadığım konularda benimle anket yapacaklarını ve anketteki sorulara cevap vermemin gerektiğini söylediler. Bende son dönemde yaşanan dolandırıcılık olaylarından dolayı anketörleri ciddiye almayarak anket taleplerini geri çevirdim. Bunun üzerine anket için gelen kadınlar evimden ayrıldılar. Aradan geçen zaman zarfında ben bu konuyu unutmuştum ama 27 Ekim 2017 tarihinde aldığım resmi tebligatla şok oldum. Ankete katılmadığım için bana Kabahatler Kanunu’na göre bin 550 lira ceza yazılmıştı, bende cezayı ödemek zorunda kaldım. Bilmediğim konudan dolayı mağdur oldum, başkaları da olmasın.” diye konuştu.Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.