Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Türkiye Triatlonu her yıl Ünye’de yapılacak
Türkiye Triatlonu her yıl Ünye’de yapılacak
13 Kasım 2017 Pazartesi 16:05
Ünye Belediyesi tarafından ilçede ilk kez 2017 yılı ağustos ayında yapılan ve büyük ilgi gören Ünye Yunus Emre Triatlonu, önümüzdeki yıl Türkiye’yi kapsayacak.

Türkiye Triatlon Federasyonu tarafından yapılan açıklamada, resmi triatlon yarışlarının her yıl 21-22 Temmuz’da Ünye’de yapılmasının kararlaştırıldığı belirtildi.

Ünye Kaymakamlığı, Ünye Belediyesi, Türkiye Triatlon Federasyonu ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen Karadeniz’in ilk triatlon yarışması ağustos ayında Ünye’de yapılmış; hem sporcular, hem de sporseverlerden ilgi görmüştü.

Türkiye Triatlon Federasyonu adına 132 sporcu, 5 hakem ve 70 İl Müdürlüğü görevlisi ve destek personeli olmak üzere toplam 207 kişinin görev aldığı yarışmalarda sporcular özellikle Ünye parkurunun güzel olduğunu birçok yerde böyle bir parkurun bulunmadığını ifade etmişlerdi.

Yapılan girişimler sonucunda Türkiye Triatlonu’nun her yıl 21-22 Temmuz’da Ünye’de yapılması kararlaştırıldı.

Resmi triatlonda binlerle ifade edilen gözlemci, hakem, sporcu ve sporcu yakınlarının Ünye’de konaklayacak olmasının ilçe ekonomisine önemli girdi sağlayacağı tahmin ediliyor.

 

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.