Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Fındık atığından gübre üretimi
Fındık atığından gübre üretimi
13 Kasım 2017 Pazartesi 15:58
Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Enver Yılmaz, belediyeye ait katı atık ayrıştırma tesislerinde fındık dalları ve ışkınlarından gübre üreterek ekonomiye katkı sağlayacaklarını söyledi.

Yılmaz, Altınordu ilçesine bağlı Karapınar Mahallesi'ndeki Ordu Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Ayrıştırma Tesislerinde incelemelerde bulundu.

Kentte çöplerin bertaraf edilmesi noktasında büyük bir çalışma başlattıklarını belirten Yılmaz, ilçeleri çöp yığınlarından kurtardıklarını vurguladı.

Yılmaz, çöplerin ilçelerde genellikle en güzel yerlere döküldüğünü ifade ederek, şunları kaydetti:

"Yeni kurduğumuz tesislerle hem çöpün bertarafını sağlıyoruz hem de Ünye Çimento ile yaptığımız anlaşmayla çöpten para kazanan bir kurum haline geldik. Artık güzel ilimizin hiçbir yerinde çöp sorunu kalmadı.

Belediyemize ait katı atık ayrıştırma tesislerinde fındık ışkınları ve kapsüllerinden gübre üreterek ekonomiye katkı sağlayacağız. Fındık bahçelerinde yapılan iyileştirmenin ardından ortaya çıkan ışkınlar ile patozda oluşan kapsüller derelerimizi kirletiyor. Ayrıca bunlar büz ve menfezlerin de tıkanmasına neden oluyor. Bu uygulama sayesinde güzel Ordu'muzun derelerini de kirlenmekten kurtaracağız. Hem ekonomiye katkı sağlayacağız hem de çevre kirliliğini önlemiş olacağız."

 

 Ordu Büyükşehir Belediyesi
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.