Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Anafarta 4/E sınıfından Ata’ya ziyaret
Anafarta 4/E sınıfından Ata’ya ziyaret
13 Kasım 2017 Pazartesi 16:05
Anafarta İlkokulu 4/E sınıfı öğrencileri, velileri ve Sınıf Öğretmenleri Adem Küsin, milli mücadelenin başlangıç noktası olan Samsun’u ziyaret ettiler.

Anafarta İlkokulu 4/E sınıfı öğrencileri, velileri ve Sınıf Öğretmeni Adem Küsin Atatürk Haftası dolayısıyla milli mücadelenin başlangıç noktası olan Samsun’u ziyaret ettiler.

Bandırma Vapuru ile başlayan tarih yolculuğunda, öğrenciler zorlu geçen Kurtuluş Savaşı’nın izlerini taşıyan tarihi gemide Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kahramanlık destanını yazdıkları vapuru incelediler. Bandırma Vapurunun toplantı salonunda milli mücadele yıllarındaki zorlu, meşakkatli çalışmayı yerinde gördüler ve milli mücadele yolunu ziyaret ettiler. Samsun Kent Müzesinde rehber eşliğinde devam eden yolcuk, tarihi Amazon Kadınları Köyü, Hayvanat Bahçesi, Batıkent ve Amisos Tepesi ziyaretiyle son buldu.

 

  Öğrenciler, velileri ve Sınıf Öğretmeni Adem Küsin Ulu Önder Mustafa Kemal’in 94. ölüm yıl dönümünde “Kurtuluş Savaşımız ve milli mücadele” konulu eğitici gezi sonunda Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü minnet, şükran ve özlemle andıklarını ifade ettiler.Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.