Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Vali Yavuz, habersiz okul denetiminde bulundu
Vali Yavuz, habersiz okul denetiminde bulundu
14 Kasım 2017 Salı 12:17
Vali Seddar Yavuz, bugün sabah saatlerinde habersiz olarak gittiği Selimiye Anadolu imam Hatip Lisesi’nde denetim ve incelemelerde bulundu.

32 derslikli Altınordu İmam Hatip Lisesi okul binası, 200 öğrenci kapasiteli yurt binası ve 450 kişilik spor salonundan oluşan eğitim kompleksinin tüm birimlerini gezerek, yaptığı denetim ve incelemeler sırasında gördüğü eksiklik ve aksaklıkların giderilmesi için okul müdürü ve diğer yetkiliklere talimat verdi.  

Sınıflara girerek, öğrencilerle sohbet de eden Vali Seddar Yavuz, daha sonra okul kütüphanesinde okul yöneticileri ve öğretmenlerle toplantı yaptı. 

Okul yöneticileri ve öğretmenlere seslenen Vali Seddar Yavuz, “Siyasi görüşünüz ne olursa olsun, siyasi görüşünüzü, ideolojinizi, lütfen çocuklarımızdan uzak tutun. Bizim çocuklarımızın akademik başarısı kadar, ahlakı da bizi çok yakından ilgilendiriyor. Dünyadaki küresel gelişme, zenginleşme,  makam, mevki hırsı, dünyevileşme, insandaki ahlaki olgunluğu büyük ölçüde törpülemeye başladı. Menfaat ve kişisel hırs değil, daha ilkesel prensipler üzerinde paradigma listesi oluşturmada çocuklarımıza yardımcı olun. Önce sizin bir paradigma listeniz olsun” dedi.

 “Toplumun ihtiyacı olan Kur’an ve Sünnet odaklı düşünen, aklı hiçbir zaman yok saymayan bir anlayışla yola devam etmek istiyoruz. Vahyi esas alan, aklı kullanan, medeniyet tasavvuru olan bir gençlik inşa etmek istiyoruz” diyen Vali Seddar Yavuz, imam hatip okullarımızda görev yapan öğretmenlerin gönüllü olması, okulu benimsemesi ve çocukları severek çalışması gerekiyor. ‘Ben burada çalışmak istemiyorum’ diyen öğretmenlerimiz olursa görev değişikliği konusunda da yardımcı oluruz. Aksi takdirde bir öğretmen olarak hem verimli, hem de çocuklara da faydalı olamazsınız” şeklinde konuştu.

Konuşmasında imam hatip okullarını her daim takip ettiğini belirten Vali Yavuz, ”Ben gönüllü insanların burada çalışmasını arzu ediyorum. Çocukları doğru yönlendirmelisiniz. Fikir sahibi olmalarını sağlamalısınız. İdeolojik yaklaşımdan süratle çıkın. Bu toplumun ideolojik yaklaşımdan bir an önce kendisini kurtarması gerekir. Taraftarlıktan, holiganlıktan bir an önce kurtulması gerekir. Taraftar ve holiganlıktan bu topluma fayda geleceğine asla inanmıyorum. Toplumun her kesimi bir araya gelip, konuşabilmeli ve birbirine saygı göstermeli. Görüşlerimizi konuşabilmeli, hiç kimseyi ötekileştirmemeliyiz” diye konuştu.

Vali Seddar Yavuz, “Çocukların şahsiyetlerini ezmeyin. Tam aksine kendine özgüveni olan, edepli, ahlaklı, kendisini ifade edebilen, lider kişiliği olan insanlara ihtiyacımız var” dedi.

Öğretmenlerden kılık kıyafetlerine dikkat etmelerini ve özen göstermelerini isteyen Vali Seddar Yavuz, öğretmenlerin, öğrenci ve toplum için rol model olduklarını hatırlatarak, sosyal statülerine uygun kıyafet seçmeleri gerektiğini, insanların kıyafetleri ile karşılanıp, fikirleri ile uğurlandıklarının unutulmaması gerektiğini sözlerine ekledi.

Vali Seddar Yavuz, öğretmenlerle bir süre sohbet ederek, karşılaştıkları sorunları da dinledi. 

 

Vali Yavuz, Selimiye Anadolu imam Hatip Lisesi’nde yaşanan sorunların en kısa zamanda çözüme kavuşturulması amacıyla Vali Yardımcısı Ahmet Arık’a ve İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Şaban Karataş’a gerekli talimatları verdi.Ordu Valiliği
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.