Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
“Gelişigüzel alanlara çöp dökülmesine izin vermeyeceğiz”
“Gelişigüzel alanlara çöp dökülmesine izin vermeyeceğiz”
14 Kasım 2017 Salı 17:01
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, açık alanlara çöp dökülmesine izin vermeyeceklerini belirterek, “Bundan sonra ilçelerimizde gelişigüzel alanlara çöp dökülmesine izin vermeyeceğiz” dedi.
“Katı Atık Ayrıştırma Tesisi’nde işlenen çöpler Ünye Çimento’ya satılmak suretiyle hem çöp sorununu çözüp, hem de çöpten gelir elde eden bir kurum haline geleceğiz” diyen Yılmaz, “Bu sistem sayesinde, bundan sonra ilçelerimizde gelişigüzel alanlara çöp dökülmesine izin vermeyeceğiz ve daha önce çöp dökülen alanları da kapatarak rehabilite edeceğiz. Ordu’da çöp sorununu çözmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” diye konuştu.

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, ilde uygulamaya başladıkları yeni sistemle 19 ilçenin çöp sorununu çözüldüğünü belirtti.

Katı atık yönetim sisteminin en önemli kısımlarından birini oluşturacak Fatsa’daki aktarma istasyonunda incelemelerde bulunan Yılmaz, burada yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Evsel atıkların ekonomik olarak çevreye zarar vermeden bertaraf edilmesi amacıyla Ünye ve Fatsa ilçelerimizde katı atık aktarma istasyonlarını kurmuştuk. Transfer istasyonlarımız son teknoloji kullanılarak imal edildi. Her bir transfer istasyonu uzaktan kontrol sistemi ile çalışıyor. Sistemde, atığın özelliğinden dolayı oluşabilecek kötü kokuları hapsedecek olan püskürtmeli, koku giderici uygulamalar bulunuyor. Transfer istasyonun içinde gömülü kuyularda toplanan ve vidanjörlerle çekilen atık suları ve yıkama suları çevreye herhangi bir zarar vermeden arıtma tesislerine gönderilerek bertaraf ediliyor.”

-“Çöp dökülen alanlar rehabilite edilecek”-

Yeni sistemle, Ünye, Fatsa ve arkasındaki ilçelerden düşük kapasiteli araçlarla toplanan çöplerin ilk önce istasyonlara getirildiğini ve ardından bekleme yapılmadan büyük kapasiteli nakliye araçlarıyla Altınordu ve Ünye’deki katı atık ayrıştırma ve geri dönüşüm tesislerine sevk edileceğini belirten Yılmaz, şunları söyledi:

“Katı Atık Ayrıştırma Tesisi’nde işlenen çöpler Ünye Çimento’ya satılmak suretiyle hem çöp sorununu çözüp, hem de çöpten gelir elde eden bir kurum haline geleceğiz. Bu sistem sayesinde, bundan sonra ilçelerimizde gelişigüzel alanlara çöp dökülmesine izin vermeyeceğiz ve daha önce çöp dökülen alanları da kapatarak rehabilite edeceğiz. Daha temiz bir çevre için söz vermiştik. Ordu’da çöp sorununu çözmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”

 

 Ordu Büyükşehir Belediyesi
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.