Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Kız Meslek 7. kez “Kan Bağışı Can Bağışı” dedi
Kız Meslek 7. kez “Kan Bağışı Can Bağışı” dedi
22 Kasım 2017 Çarşamba 18:17
Ünye Arif Nihat Asya (ANA) Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Kan Bağışı, Can Bağışı” sloganıyla 7. kez kan bağışı kampanyasını düzenlerken, bu kampanyayı da Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında yürüttü.

Türk Kızılayı’nın güncel ve gelecekteki kan ihtiyacını karşılamak amacıyla Ünye Arif Nihat Asya (ANA) Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  “Kan Bağışı, Can Bağışı” sloganıyla 7. kez kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında yer alan kan bağışı kampanyası Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşti.

Kampanyada okulun öğrenci, veli ve öğretmenlerinin yanı sıra ilçedeki birçok kurum, kuruluş, sivil toplum kuruluşu, diğer okullardan veli, öğretmen ve idareciler de katıldı. 

Ünye Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni ve Kan Bağışı Kampanyası Koordinatörü Refaittin Kara, “Türk Kızılayı’nın kan ihtiyacını karşılaşmak, kan bağışında farkındalık oluşturmak için 7. kan bağışı kampanyamızı düzenliyoruz. Her etkinliğimizde öğrencilerimizin kampanya destek olmalarını sağlıyoruz. Buradaki her şeyle öğrencilerimiz gönülden çalışma yürütüyorlar. İlçe Mili Eğitim Müdürlüğümüzün onayıyla bu yıl kampanyamızı 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamına alındı.” dedi.

Kan bağışı kampanyasına katılımın geniş bir yelpazeden olduğunu ifade eden Kara, “Öğrenci ve velilerimizin yanı sıra değişik kurum ve kurumlardan bağışçılarımız geldi. Diğer okullardan veli, öğretmen ve idarecilerimiz katıldı.” diye konuştu. 

 

Öğretmen Kara, 2016 yılında iki defa kan bağışı kampanyası düzenlediklerini hatırlatarak, “2016 yılı Aralık ayında düzenlediğimiz kan bağışı kampanyasında 581 ünite bağış almıştık ve bu rakam Türkiye rekoruydu. Diğer kampanyamızda da 514 ünite kan bağışı toplanmıştı. Bugün ki kan bağışımızda da 500’ün üzerinde kan bağışı almayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı. Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.