Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Ünye’de 530 ünite kan bağışı alındı
Ünye’de 530 ünite kan bağışı alındı
23 Kasım 2017 Perşembe 19:08
Ünye’de Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında düzenlediği kan bağışı kampanyasında 530 ünite kan bağışı alındı.

Ünye Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından 7. kez kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Lisenin Edebiyat Öğretmeni ve Kan Bağış Kampanyası Koordinatörü Refahaddin Kara, “Kan Bağışı Can Bağışı” sloganıyla düzenledikleri kampanyayı bu yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiklerini söyledi.

Her geçen yıl bağışçı sayısının arttığını belirten Kara, “Türk Kızılayının kan ihtiyacını karşılaşmak, kan bağışında farkındalık oluşturmak, öğrenci ve velilerimizi bilinçlendirmek için 7. kez kan bağışı kampanası düzenledik. Katılım her yıl artıyor. Veli ve öğrencilerimizde bilinç artıyor. İlk düzenlediğimiz kan bağışında sayı 86 üniteyken, son düzenlediğimiz kampanyada 530 ünite kan bağışı aldık” dedi.

Kara, kan bağışına dışarıdan da katılımın olduğunu belirterek, “Öğrenci ve velilerimizin yanı sıra değişik kurum ve kurumlardan bağışçılarımız geldi. Diğer okullardan veli, öğretmen ve idarecilerimiz katıldı, kampanyaya güzel katılım gerçekleşti. Bu konuda duyarlı olan herkese teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

 

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.