Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Sporculara ilk yardim semineri
Sporculara ilk yardim semineri
25 Kasım 2017 Cumartesi 18:12
Ünye’de, Türk Kızılayı tarafından hazırlanan görsel bilgilendirme eşliğinde sporculara ilk yardım semineri verildi.

Ünye İlçe Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğünce, Türk Kızılay’ı Genel Müdürlüğünün “İlk Yardım Eğitim Hizmetleri” konulu görsel bilgilendirmesi kapsamında sporculara eğitim semineri verildi.

Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Aydın Kuyumcu seminerde yaptığı konuşmada, “Sporda ferdi veya takım olsun, takım oyunları bir mücadele olduğu için özellikle sosyal yaşantımızda bir takım sakatlıklara, kazalara denk gelebileceğimiz gibi spordaki yapmış olduğumuz mücadeleler içerisinde de, antrenmanlarımızda da daha sık sakatlıklarla karşılaşabilecek bireyleriz. Sizleri Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğümüz olarak, Türk Kızılay’ı Genel Müdürlüğünün yapmış olduğu çalışmalar sonucunda, Ordu Valiliğimizin ve Ünye Kaymakamlığımızın bilgisi dâhilinde toplumun ilk yardım bilincini oluşturarak bireylerin zarar görebilirliğini azaltmak amaçlı bizde istedik ki sizleri böyle bir toplantıda buluşturalım. Antrenörlerimizle, gençlik liderlerimizle ilk yardım müdahalesiyle alakalı sizleri bilinçlendirmek için burada bulunmaktayız.” dedi.

İlçe Müdürü Aydın Kuyumcu’nun ilk yardım bilgilerinin önemine değindiği konuşmasının ardından Antrenörler ve Sporculara Türk Kızılay’ı Genel Müdürlüğünce hazırlanan “İlk Yardım Eğitim Hizmetleri” konulu görsel video izletilerek ilk yardım hakkında bilgiler verildi.

 

Ünye Şehir Stadı toplantı salonunda gerçekleştirilen seminere Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Aydın Kuyumcu, antrenörler ve sporcular katıldı.Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.