Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Geleceğin yazarları yerinde keşif yaptı
Geleceğin yazarları yerinde keşif yaptı
30 Kasım 2017 Perşembe 18:25
Ünye Anafarta Ortaokulu’nda “Yazarlık ve Yazma Becerileri” dersini seçmeli olarak tercih eden öğrenciler, Ünye Kent Gazetesi’ni ziyaret ederek yazarlık ve gazetecilik konularında bilgi aldılar.

Ünye Anafarta Ortaokulu’ndan Yazarlık ve Yazma Becerileri Dersi’ni seçmeli olarak alan 13 öğrenci, Koordinatör Öğretmenleri Türkçe Öğretmeni Yahya Cumhur Tapçı eşliğinde Ünye Merkez Büyük Camii pasajında bulunan gazetemiz Ünye Kent’i ziyaret etti.

Öğrenciler, Ünye Kent Köşe Yazarı, Canik Dergisi Genel Yayın Yönetmeni, Araştırmacı Yazar Yaşar Karaduman’dan yazarlık ve gazetecilik konusunda bilgi aldılar.

Karaduman, ilk olarak gazetenin hazırlanışı, tasarımı ve basımına ilişkin öğrencilere bilgi verirken, yazarlık mesleğine ilişkin soruları da yanıtladı.

Ziyarete ilişkin gazetemize açıklamalarda bulunan Koordinatör Öğretmen Yahya Cumhur Tapçı, şunları söyledi:

“Öğrencilerimizin yazma becerilerini geliştirebilmek, özellikle yerel bazda kültürel değerlerimiz ve miraslarımız olan tarihi yerleri göstermek için bu etkinliği yaptık. Tabi konu yazma becerileri olunca da en son Halk Kütüphanesi’ne uğradık. Oradan da sizleri ziyaret edip bilgi aldık. Programımız kapsamında Ünye Cumhuriyet Meydanı’ndaki surları, Müze Evi, Kadılar Yokuşu’nu, Bakırcılar Arastası’nı gezdik. Halk Kütüphanesi’ne, son olarak da Ünye Kent Gazetesi’ne geldik. Biz bu tür etkinlikleri her sene yapmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimize yerinde görme ve inceleme fırsatı vermeye çalışıyoruz.” 

 

Ziyaret toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.