Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
“Hükümetimiz bilse derhal müdahale ettirir!”
“Hükümetimiz bilse derhal müdahale ettirir!”
30 Kasım 2017 Perşembe 18:27
Ünye’nin Yüceler Mahallesi’nde yolda yaşanan kötü koku ve göçükler nedeniyle mahalle sakinlerinden Mehmet İpşir ve Seyfettin Çiloğlu, sorunun giderilmesi için yetkililerden yardım bekliyor.
Yaşadıkları sorunları mahalle muhtarına defalarca dile getirmelerine rağmen çözüme kavuşmadığını belirten Seyfettin Çiloğlu, “Muhtar bize, bu yol için çalışma yapılması hususunda gerekli yerlere başvuru yaptığını söylüyor. Ama aradan 7 sene geçti hala bir icraat yapılmadı. Hükümetimiz bu noktalarda çok titiz davranıyor. Ama hükümetimize bizim sesimiz ya ulaşamıyor ya da ulaştırılmıyor. Hükümetimiz buranın böyle olduğunu bilse derhal müdahale ettirir.”dedi.

 

Ünye Yüceler Mahallesi sakinlerinden Mehmet İpşir ve Seyfettin Çiloğlu, gazetemize yaptığı açıklamada, mahalle yolunun altından geçen su hattının zaman zaman patlamasıyla yolda oluşan göçükler ve lağım kokusundan şikayetçi olduklarını söylediler.

- 7 yıldır kanalizasyonu yapmaya çalışıyorlar -

Mehmet İpşir, şu açıklamayı yaptı:

“Bizim bu yolumuzu belediyenin bağlamış olduğu su bozuyor, her tarafı patlak. Yapıyorlar ama sonra yine su patlıyor. Biz kanalizasyonu yapacağız diye 7 senedir uğraşıyoruz. ‘Orduluyum’ diyerek Ordu’nun nerede olduğunu bilmeyen adama ben Belediye Başkanım demem. Biz muhtarımız aracılığı ile Ünye Belediyesi ve Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne dilekçeler yazdık ama bir sonuç alamadık. Yetkililere şunu söylemek istiyorum; bu suyu yapacaksanız yapın ve yoldan alın. Asfaltın altında su tesisatı olmaz. Suyu kenara çekip ve kanalizasyonu yapın; ben de sana destek olayım.”

Mahalle sakinlerinden Seyfettin Çiloğlu, mahallelerinde yol, su ve kanalizasyon sorunu yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi:

 

“Buralarda hava güneşli olduğu zaman bu lağım suları sokağa aktığı için yürüyemiyoruz. Bu sorunun giderilmesi için defalarca muhtara başvurduk. Muhtarda bize ben bu yol için çalışma yapılması hususunda gerekli yerlere başvuru yaptım diyor. Ama aradan 7 sene geçti hala bir icraat yapılmadı. Hükümetimiz bu noktalarda çok titiz davranıyor. Ama hükümetimize bizim sesimiz ya ulaşamıyor ya da ulaştırılmıyor. Hükümetimiz buranın böyle olduğunu bilse derhal müdahale ettirir. Büyükşehir Ordu’ya bakamıyor ki, Ünye’ye baksın. Baksa da belli yerlere bakıyor, bize bakmıyor. Biz bu sorunumuzun giderilmesini istiyoruz.”         Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.