Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Japonya büyükelçiliğinde Ertuğrul Rüzgârı!
Japonya büyükelçiliğinde Ertuğrul Rüzgârı!
2 Aralık 2017 Cumartesi 18:26
Japonya büyükelçisi Akio Miyajima ‘nın, İmparatorun yaş günü resepsiyonuna katılan gazetemizin köşe yazarı, Ünyeli Prof. Dr. Sait Kapıcıoğlu, 84 yaşına basan İmparator Aki Hito’ya esenlik ve sağlık dileklerinde bulundu.

Japonya büyükelçisi Akio Miyajima ‘nın, İmparatorun yaş günü resepsiyonuna kordiplomatlar, askeri ateşeler, hükümet yetkilileri ile Prof. Dr. Sait Kapıcıoğlu da davetli olarak katıldı. Tüm misafirler 84 yaşına basan İmparator Aki Hito’ya esenlik ve sağlık dileklerinde bulundular.

 

Resepsiyonda Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima davetlilerle tanışırken Prof. Dr. Sait Kapıcıoğlu kendisine, “Ülkemize hoş geldiniz “ diyerek iyi dileklerini iletti.

Kapıcıoğlu, resepsiyonda büyükelçiye ayrıca, “Ertuğrul, Oşima - Ünye Felsefesi“ ve Japonya’ya atılan atom bombası faciasını konu alan ”Evrenin Felaketi Hiroşima“ adlı kitaplarını da sundu. 

 

Büyükelçi Akio Miyajima, resepsiyondaki konuşmasında kültür çalışmalarına önem verdiğini söyleyerek, konuşmasının büyük dilimini kültürel faaliyet ve Ertuğrul faciasına dayalı iki ülkenin dostluğuna ayırdı. Türk Japon dostluğunun kültürel bazda artırılması için Türk dostları ile birlikte çalışmaktan onur duyacağını belirten büyükelçi Ertuğrul’un Japon halkındaki sevgisiyle ilgili yeni filmlerin yolda olduğunu söyledi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman ile büyükelçi gecede yaptıkları konuşmaların büyük bölümünü Ertuğrul faciasına ayırdılar.  Kapıcıoğlu, Türkiye’nin ilk ve tek Ertuğrul Anıtı’nın Ünye’de yapılmış olmasının bizler için özel bir gurur kaynağı olduğunu söyledi.Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.