Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı belli oldu
İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı belli oldu
4 Aralık 2017 Pazartesi 15:54
İYİ Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu’nun katılımıyla Ünye’de gerçekleşen toplantıda herkesin merak ettiği İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı’nın kim olacağı sorusuna cevap geldi.
Dervişoğlu, “Benim duyumlarıma göre ifade ediyorum. Sayın il başkanın ağzından da resmen ilan edilene kadar bir şey söylemek istemiyorum ama Sayın İrfan Demir’in ilçe başkanlığına yakın olduğunu ve ilçe başkanı olarak Ünye’ye hizmet edeceği yolunda hakim bir kanaate dönüştüğünü söyleyebiliriz.” dedi.

Meral Akşener’in Genel Başkanlığını yaptığı İYİ Parti’nin il teşkilatlanmasının ardından ilçe teşkilatlanmaları şekilleniyor.

Ünye Acara Tesisleri’nde düzenlenen toplantıda herkesin merak ettiği İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı’nın kim olacağı sorusu cevabını buldu. 3 Aralık Pazar günü İYİ Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu ile partililer bir araya geldi.

-“Bir medet ve çare kapısı olarak görülüyoruz”-

Dervişoğlu, milletin kendilerini bir medet ve çare kapısı olarak gördüklerini belirterek, “Milletimizin bizden büyük bir beklentisi var. Bugün de burada Ünyeli hemşerilerimiz ve mücadele arkadaşlarımızla bir aradayız. Bu birliktelik devam edecek. Bu yörenin bizim açımızdan çok büyük bir önemi var. Bu büyük aileden güç aldık. Türkiye’nin neresine gitsek artık bir medet ve çare kapısı olarak görülüyoruz. Türkiye’nin ciddi problemleri var. O problemlerin aşılmasında da ciddi beklentiler var. Henüz 1 ay 1 haftalık yepyeni bir partiyiz.” ifadelerini kullandı.

-“İYİ Parti demokrasi ve hukuk mücadelesinin sonucudur”-

İY Parti’de her kesimden insanın olduğunu vurgulayan Müsavat Dervişoğlu, şunları söyledi:

“Bu heyecan selinin Anadolu’ya yıkıldığını ifade edebilirim. Millet problemlerin aşılması noktasında bizden çok önemli hizmetler bekliyor. İYİ Parti’nin kuruluşu başka bir siyasi parti içerisinde başlatılmış demokrasi ve hukuk mücadelesinin sonucudur. Toplumun bütün kesiminden insanların kendinden bir şeyler bulacağı yapıya dönüşmüş olması hem umut, hem de gurur vericidir. Bu partinin içerisinde eski Milliyetçi Hareket Partililer var, eski Adalet Partililer var, Doğru Yol ve Anavatan Partililer var. Türkiye için ciddi kaygılar, özellikle Cumhuriyet’in geleceği için büyük kaygılar besleyen, sosyal demokrat geleneğinden gelen Cumhuriyet Halk Partililer var, ayrıca bir de Adalet ve Kalkınma Partisi “Ak” iken Adalet ve Kalkınma Partisi’nin içerisinde olmuş AKP olduktan sonrada sıdkı sıyrılmış insanlar bu partide. Dolayısıyla iyi olacak inşallah.”

-“Partimiz Türkiye’de çok ciddi ses getirdi”-

Partinin Türkiye’de çok büyük ses getirdiğine dikkat çeken Dervişoğlu, “Siyaset, kutuplaşmalar yüzünden merkezi boşalan bir hal alınca; boşalan merkeze de bir ikame gerekiyor. Sayın Meral Akşener’in siyasi önderliğinde kurulan bu ikame Türkiye’de çok ciddi ses getirdi. İktidar meşalesinin yakıldığını söyleyebilirim. Bugün buradayız, yarın Anadolu’nun çeşitli yerlerinde birlikte olacağız” diye konuştu. 

-“Her ayın belli bir gününde reform paketleri açıklayacağız”-

İYİ Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, Türkiye’nin geleceği için projeler üreteceklerini belirterek, şu açıklamayı yaptı:

 “Her sorunun çözülmesi noktasında alternatif projeler üretiyoruz. Her ayın belli bir gününde Genel Başkanımız Merak Akşener, Türkiye’nin problemleri ile ilgili reform paketini açıklayacak. Aralık ayı içerisinde milli eğitimle, sonraki ay iç ve dış güvenlik meselesi, sonrasında eğitim, sağlık, ekonomi gibi konularla ilgili reform paketlerini açıklayacağız. Milletimiz emin olsun; şu anda kendisi için mücadele eden bir siyasi yapı var. Yılgınlık ve bezginliğe düşmeyen, her şeye rağmen yılmayan ve yıkılmayan Türk Milletinin yeni bir umudu var.”  

-“Muhalefet olma halimizle iktidara şimdiden yön veriyoruz”-

Gittikleri her yere kendilerinden sonra iktidarın bakanlar yollandığını belirten Dervişoğlu, “İktidarı sadece eksiklikleri yönüyle eleştirmiyoruz. Gittiğimiz her yerde yol gösterici tavrımızla kendimizi hissettiriyoruz. Gittiğimiz her yere bizden sonra iktidar partisi bakanlarını gönderiyor. Bizim orada tespit ettiğimiz sorunların çözümüyle ilgili onlar bir takım çalışmaların içerisine giriyor. Dolayısıyla muhalefet olma halimizle iktidara şimdiden yön vermiş gibi görülüyoruz.  Biz üretelim. Kim bizim doğrularımızdan nasiplenecekse onlarda nasiplensin.” dedi.

-“Çiftçi perişan durumda”-

Ülke çiftçisinin ve tarımının zor günler geçirdiğini belirten Müsavat Dervişoğlu, “Çiftçilik ve hayvancılık zor günler geçiriyor. Özellikle Türkiye’de hayvancılık bitme noktasına ageldi. Türkiye’nin stratejik ürünlerini üretebilme alanında tarımsal teşviklerin tatmin edici olmadığını görüyoruz. Çiftçi perişan durumda, bu alanda da önemli çalışmalar içerisindeyiz.” diye konuştu.

-“Türkiye’nin sorunlarına el koymak için geliyoruz”-

İYİ Parti olarak Türkiye’nin sorunlarını çözeceklerini belirten Dervişoğlu, “İYİ Parti siyasette bir boşluğu doldurmak için gelmiyor. Türkiye’nin sorunlarını çözmek için geliyor. Başka siyasi partilerine duyulan antipatiden kaynaklı bir sempati değil bu, böyle anlaşılması ve algılanması lazım, bu algınında doğru yönetilmesi lazım. El birliği ile Türkiye’nin sorunlarına el koymak için geliyoruz” dedi.

- “İrfan Demir’in ilçe başkanlığına yakın olduğu kanaatini taşıyorum”-

İYİ Parti’nin Ünye İlçe Başkanlığı için İrfan Demir’in ön planda olduğunu ifade eden Dervişoğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü:

 “Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısıyım; dolayısıyla il ve ilçe başkanı tayin etmek noktasında kendimi mesul hissetmiyorum. Ama burası benim memleketim, her şeyin iyi olmasını istiyorum. İl Başkanımız İl Yönetim Kurulu’nu oluştururken oluşturduğu yönetimle birlikte ilçe teşkilatlarının da oluşturulmasını arzulamış, bu sebeple çeşitli ilçelerde istişare toplantılar yapmış. Bizim yaptığımız toplantıda bu amaca matuh bir toplantıdır. Bu zamana kadar ki mücadele de emeği geçen bütün arkadaşlara; başta Faruk Korkmaz kardeşim olmak üzere çok teşekkür ediyorum, bu yolculukta bizimle birlikte çok büyük emekleri vardır. Herkesin toplumsal kabulüne nail olacak bir siyasi yapılanmadan bahsediyoruz. İl Başkanımızla yapmış olduğumuz görüşmelerden çıkardığımız bir sonuç var. Birlikteliğimiz devam edecek. En faydalı kararı yine il başkanımız verecektir. Ama Ünye’deki arkadaşlarımızın bir ortak kanaati var; o kanaati Sayın İl Başkanımız sizinle paylaşsın. Benim duyumlarıma göre ifade ediyorum, Sayın İl Başkanın ağzından da resmen ilan edilene kadar bir şey söylemek istemiyorum. Ama Sayın İrfan Demir’in ilçe başkanlığına yakın olduğunu ve ilçe başkanı olarak Ünye’ye hizmet edeceği yolunda bir hakim kanaate dönüştüğünü söyleyebiliriz.”

 

Toplantıda Ak Partili Ünye Belediye eski Başkanı Ahmet Arpacıoğlu ve MHPli İkizce Belediye eski Başkanı Birol Kaygı’nın da bulunması dikkat çekerken, Demokrat Parti Ünye İlçe Başkanı İsmail Torunoğlu, MHP Ünye Belediye Meclis Üyesi Murat Çıraklı, işadamı ve MHP Ünye eski İlçe Başkanı Faruk Korkmaz, Ünye Kent Konseyi Üyesi Av. Arif Yürük’de bulunanlar arasındaydı. Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.