Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
CHP iki adayla seçime gidiyor
CHP iki adayla seçime gidiyor
4 Aralık 2017 Pazartesi 18:03
CHP Ünye İlçe Teşkilatı’nın 10 Aralık 2017 tarihinde gerçekleşecek olan 36. olağan kongresine sayılı günler kala başkan adayları şekillendi. Mevcut Başkan Ali Yalçın’ın yanı sıra Mühendis İsa Maral da CHP İlçe Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı.
Ali Yalçın, “İki aday çıkmasından hiç kimse bir anlam çıkarmasın. Cumhuriyet Halk Partisi bu işe başını koymuştur. Biz bir bütünüz, bizi kimse ikiye ayıramaz. Bu kongrede kim kazanırsa kazansın sonuçta biz daha güçlü çıkacağız.” derken; Maral, “Kazanan her kim olursa olsun CHP kazanacak” mesajı verdi.

CHP Ünye İlçe Teşkilat binasında düzenlenen toplantıda CHP Ünye İlçe Başkanı Ali Yalçın, partinin 36. olağan kongre sürecine girdiğini söyledi.

Aralık ayının sonuna kadar da ülke genelinde partilerinin il ve ilçelerde kongre sürecini tamamlayacağını belirten Yalçın, “Ünye’mizde bu dönemde partimizde çok emeği geçen, geçmiş dönemlerde Belediye Başkanı adayı olan, 2 dönem Milletvekilliği adayı olan İsa Maral, çok değerli dostum CHP İlçe Başkanlığı için aday oldu. Benim adaylığım devam ediyor. Dolayısıyla üçüncü bir arkadaşımız çıkmazsa 10 Aralık 2017 Pazar günü saat 10.00’da başlayacak Genel Kurulumuzda 2 aday olarak sizlerin karşısına çıkacağız.” dedi.

-“İki aday çıkmasından hiç kimse bir anlam çıkarmasın”-

Kongreden bir ve bütün olarak daha güçlü çıkacaklarını vurgulayan Ali Yalçın; şunları söyledi:

“Cumhuriyet Halk Partisi CHP diğer partilerin hiç birine benzemez. Bu ülkenin ileriye gidebilmesi için topluluklar bedel ödeyerek bu günlere geldi, hepimiz bedeller ödedik. Tek bir amacımız var; CHP’yi iktidara getirmek, insanlara bu ülkenin nasıl yönetildiğini Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı gibi göstermek. Bunun dışında hiç kimsenin bir amacı yok. İsa Maral bu partinin değerli bir üyesidir. İki aday çıkmasından hiç kimse bir anlam çıkarmasın. CHP bu işe başını koymuştur. Biz bir bütünüz, bizi kimse ikiye ayıramaz. Bu kongrede kim kazanırsa kazansın sonuçta biz daha güçlü çıkacağız. Biz 2019’da iktidarı alacağız. İsa Maral dostuma başarılar diliyorum. Ben 2 yıl önce sizin karşınıza çıktığımda bir amacım var demiştim. CHP’li bir arkadaşı Ünye Belediye Başkanlığı’na geçirmek için mücadele edeceğim demiştim. Bu amaç uğrunda tekrar adaylığımı devam ettiriyorum ve sizlerle beraber 2019 yılında oraya bir arkadaşı oturtmak için mücadelemize devam edeceğim. Seçim sonrası kim kazanırsa kazansın, biz onun etrafında toplanacağız.”

- “Kongrede kazanan CHP ilçe teşkilatı ve partimiz olacak” -

CHP Ünye İlçe Başkanlığı için adaylığını açıklayan İsa Maral, seçim sonunda kazananın Cumhuriyet Halk Partisi olacağını vurgulayarak; “Kongre kazananın CHP Ünye İlçe Teşkilatı ve partimiz olmasını istiyorum. Amacımız 1 oy fazla getirmek. Amacımız Ünye’de CHP’yi tabanıyla, birikimiyle layık olduğu konuma getirmek. Kendi gücümüzü bilelim, bunu iktidara taşıyalım, bunu yönetime taşıyalım ve CHP’yi yeniden 70’li yılların kurucu iradesi olma yolunda çalışma yapan bir parti yapalım.” dedi.

-“Türkiye Cumhuriyeti çok ciddi bir sıkıntı içerisinde”-

Maral konuşmasında ülke gündemine değinerek; “Cumhuriyet Halk Parti’si 250 yıllık imparatorluğun çöküş sürecinden itibaren, Türkiye’nin kurtuluşu için Osmanlı İmparatorluğu’nun 250 yıl içerisinde bulduğu bir ilaçtır. CHP en zor dönemlerde, ülkeyi badirelerden çıkaran partidir. Bugün, Türkiye Cumhuriyeti çok ciddi bir sıkıntı içerisinde. Ülkemiz ilk defa devleti yönetenler eliyle ülkemiz geri bıraktırılmak ve yobazlık, gericilik ve tek adam rejimine doğru gitmektedir. Bunun çıkış yolu da Cumhuriyet Halk Partisi’nin reçetelerinde. Bu tek adamlık rejimindeki olumsuz yönleri olumluya çevirecek yine CHP’dir. Bu anlamda 2019 yılında yapılacak olan Başkanlık seçimleri, milletvekilliği seçimleri ve yerel seçimler büyük öneme sahiptir.” diye konuştu.

-“İyiye olan talep bu ülkede her zaman kabul görür”-

CHP içerisinde bazı olumsuz düşüncelerin olduğunu da ifade eden Maral, “İktidarı bilmediğimiz için neyi nasıl yapacağımız konusunda kendi üyelerimiz içerisinde dahi bazı kafa karışıklıkları meydana geliyor. ‘Yönetici ve hükümet değişikliği ile bu badireden çıkamayız’,’Çok uzun bir süredir bunlar devlet bürokrasisinde, kamu düzeni içerisinde yerleştiler, bunları 100 yıl oradan uzaklaştıramayız’, ‘ Biz kazansak da bir şekilde devletin diğer organları bu işe el koyar ve bizi iktidar yapmazlar’ gibi bazı olumsuz düşünceler az da olsa var. Kötü bu kadar örgütlenebiliyorsa, akıl dışı bir ideoloji bu kadar oy gücüyle durabiliyorsa, iyiye olan talep bu ülkede her zaman kabul görür.” dedi.

-“Partimiz üyelik olayına önem göstermeli!”-

CHP’nin üye konusunda sıkıntı yaşadığını, partinin tanıtılabilmesi için üyelik konusuna önem verilmesi gerektiğini de vurgulayan İsa Maral, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olmak bir ayrıcalık. Bizim partimizin içerisinde iyi, kötü, birikimli, birikimsiz, bilgili, bilgisiz ayrımı yok. Bir kişi CHP’ye üye oluyorsa çok büyük biz özveride bulunuyor demektir. Özellikle son zamanlarda ki partizanlık nedeni ile insanlar üye olmak konusunda sıkıntı çekiyor. Toplumun büyük bir kesimi siyasi partilere üye olmak konusunda anayasal bir engel olmamasına rağmen yasa ve yönetmelik çıkarılmadığı için şu anda CHP’ye üye olamıyor. Esnaf denetim korkusu ile üye olamıyor, öğrenci iş kaygısından dolayı üye olamıyor. Bu çemberi yırtmamız lazım. Biz bunları yapsak da yapmasak da bir kayırılan mutlaka olacak. Bizim bunu insanlara anlatmamız lazım. Partinin çalışmalarının anlatılabilmesi için öncelikle üyelik olayına önem vermemiz gerekiyor. Çok az bir üye sayısı ile yaptığımız çalışmaların iletişimini sağlayamıyoruz. Bu örgütlenmeyi sağlamamız lazım.”

Aday tanıtım toplantısına yoğun ilgi olduğu, partililerin salona sığmadığı gözlendi.Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.