Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Mevsimlik işçilerin çocukları için yeni proje
Mevsimlik işçilerin çocukları için yeni proje
4 Aralık 2017 Pazartesi 18:25
Doğu ve Güneydoğu Anadolu'dan Ordu'ya gelen mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarının fındık bahçelerinde çalışmalarını engellemek için yeni bir proje hazırlanıyor.

Ordu’ya gelen mevsimlik işçilerin Çocukları, eğitim, sanat ve spor faaliyetlerine yönlendirilerek fındık bahçesinde çalışmaları engellenecek.

Ordu’da faaliyet gösteren Pikolo Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Derneğince hazırlanan "Mevsimlik tarım işçisi aile çocuklarının, eğitim, sanat ve spor desteği ile milli ve manevi değerlerini güçlendirme" projesinin tanıtım toplantısı Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten’in de katılımıyla gerçekleştirildi.

Ordu’da faaliyet gösteren Pikolo Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Derneğince hazırlanan "Mevsimlik tarım işçisi aile çocuklarının, eğitim, sanat ve spor desteği ile milli ve manevi değerlerini güçlendirme" projesinin tanıtım toplantısı Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten’in de katılımıyla Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, programda yaptığı konuşmada, mevsimlik tarım işçiliğinde çocuk işçiliğinin önlenmesinin önemli olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

"Bu proje, çalışmalara önemli katkılar sağlayacak bir proje. Güzel bir şekilde icra edilmesi özellikle fındık hasat sezonundaki çalışmalarımızı kolaylaştıracaktır. Fındık fiyatlarının uluslararası piyasalardaki durumu da belli. Bu sıkıntılı durumu çocuk işçilerinin fındık hasadında çalıştırılmasıyla daha da aşağı çekme yönünde çabalar var. Biz de bu konuda eğitim, sağlık, sportif imkanlarını sağlayarak çocuklarımızı fındık bahçelerinden alıyoruz. Bu çocuklarımız değişik illerde, değişik tarımsal faaliyetlerde bulunup geliyorlar. Bu eksik kalan eğitimleri de bu şekilde gidermeye çalışıyoruz. Bu proje de bu faaliyet ve çabalara katkı sağlayacaktır."

Kaymakam Erten’in konuşmasının ardından projenin tanıtımı gerçekleştirildi.Bülten
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.