Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
MHP’de 16 üye ihraç edildi
MHP’de 16 üye ihraç edildi
6 Aralık 2017 Çarşamba 16:50
Milliyetçi Hareket Partisi Ünye İlçe Başkanı Fazlı Yüksel, son günlerde İYİ Parti saflarında gözüken 16 üyenin partiden ihraç edildiğini söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi Ünye İlçe Başkanı Fazlı Yüksel, son günlerde İYİ Parti saflarında gözüken 16 üye partiden ihraç edildiğini açıkladı. Parti binasında düzenlenen basın toplantısında açıklama yapan Başkan Yüksel, şöyle konuştu; “Partimiz üyesi olan Hikmet Ürer, Yusuf Çakır, Arif Yürük, Vedat Keskin, Ali Civelek, Murat Çıraklı, Nedim Can, İrfan Demir, Mustafa Çıngıl, Yakup Ergül, Hasan Eloğlu, Osman Karagöz, Yavuz Hakkı Gümüş, Hüseyin Torunoğlu, Faruk Korkmaz ve Refik Kayalı kamuoyu önünde ve sosyal medyada yaptığı bir kısım açıklamaların, toplantıların ve benzeri faaliyetlerin incelenmesi neticesinde, parti tüzüğümüzün 11. maddesinde belirtilen görev ve sorumluluklarla bağdaşmayan bir çok eylem ve söylemleriyle, partimizin yetkili organlarının aldığı ve belirlediği politikalara aykırı görüş ve beyanda bulunmak, partimiz üyeliği ile bağdaşmayacak şekilde, başka platformların kurulmasını desteklemek, bu kapsamda partimiz disiplin ve hiyerarşisine aykırı biçimde hareket etmek suretiyle, partimiz tüzüğünün disiplin hükümlerini ihlal ettikleri gerekçesi ile parti üyeliğinden ihraç edilmişlerdir. Parti tüzüğümüzün 78/4 C ve 78/4 E maddelerini ihlal mahiyetteki eylem ve açıklamalarının yanında, benzeri faaliyetler içerisinde olmak sureti ile parti üyeliğinde ihraç edilmişlerdir” dedi.  

MHP İlçe Başkanlığı yapan 3 isim de ihraç edildi

 

Partiden ihraç edilen isimler arasında geçtiğimiz dönemlerde ilçe başkanlığı görevini yürüten Nedim Can, Faruk Korkmaz Murat Çıraklı’da yer aldı. Bilindiği gibi Nedim Can iki sefer MHP Ünye Belediye Başkan ve milletvekili adayı olurken Murat Çıraklı ise halen MHP’den Ünye Belediye meclis üyeliği görevini yürütmeye devam ediyor.Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.