Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Talep ve isteklerini dağıtılan kağıtlara sıraladılar
Talep ve isteklerini dağıtılan kağıtlara sıraladılar
6 Aralık 2017 Çarşamba 16:55
Ünye Muhtarlar Derneği ilçedeki muhtarlar arasındaki birlik ve beraberliği arttırmak, muhtarlar arasındaki kaynaşmayı pekiştirmek amacıyla program düzenledi. Düzenlenen programda dernek tarafından muhtarlara talep ve isteklerini yazmak için boş kağıt dağıtılırken, toplanan kağıtlardaki talep ve isteklerin Ordu Büyükşehir ve Ünye Belediyelerine iletileceği belirtildi.

Ünye Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde Ünye Muhtarlar Derneği tarafından ilçedeki muhtarlara yönelik program düzenledi. 

Programda ilk olarak dernek tarafından muhtarlara kalem ve ajanda hediye edilirken, ardından muhtarlara ikişer adet boş kağıt dağıtılıp bu kağıtlara Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ünye Belediyesi’nden talepler ile sorunların yazılması istendi.

Ünye Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Ekici, muhtarların kağıtlara yazdığı sorun ve talepleri dernek olarak Büyükşehir ve Ünye Belediyelerine sunacaklarını söyledi.

Ekici, “Dernek olarak muhtarlar arasında ki birlik ve beraberliği arttırmak, muhtarlarımızla bir araya gelerek hoş bir gün geçirmek amacıyla bir araya geldik. Bunun yanı sıra muhtarlarımıza 2018 yılına ait talep, mahallenin ihtiyaçlarını yazmaları amacıyla kağıt dağıttık. Biz muhtarımızın kaleme aldığı bu talep ve istekleri Büyükşehir Belediyesi ve Ünye Belediyesi’ne sunacağız. Katılımından dolayı tüm muhtar arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Aynı zamanda Yunus Emre Mahalle Muhtarı olan Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman toplantıda söz alarak, mahallelerinde ÇKS işlemlerini yaptırmayanlarla ilgili mahalle muhtarlarından destek istedi.

 

Sarıkahraman, “2017 yılı Alan Bazlı Gelir Desteği ile ilgili dilekçe işlemleri 30 Aralık itibariyle sona eriyor.  2018 yılı güncelleme işlemleri 30 Haziran tarihine kadar devam ediyor. Geçen yıl yaklaşık 100-120 kişi Alan Bazlı Gelir Desteğinde yararlanamadılar. Bununla ilgili sizlerin yardımına ihtiyacımız var. Cuma namazlarında, camilerde bunları vatandaşlarımıza hatırlatırsanız mutlu oluruz” dedi. Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.