Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Çambaşına modern mezbaha
Çambaşına modern mezbaha
7 Aralık 2017 Perşembe 12:59
Ordu'nun önemli turizm alanlarından Çambaşı Yaylası'na modern teknoloji ile donatılmış mobil mezbaha kuruluyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, yaptığı açıklamada, Kabadüz ilçesine sınırları içinde bulunan ÇambaşıYaylası'na bölgenin küçükbaş ve büyükbaş hayvan kesim ihtiyacını karşılayacak mobil mezbahanın kurulmasında son aşamaya gelindiğini ifade etti.

Çambaşı Yaylası’na ilginin her geçen gün arttığını söyleyen Yılmaz, "Çambaşı Yaylamız artık hem yaz hem de kış sezonunda yoğun ilgi gören bir cazibe alanı haline geliyor. Kayak merkezimizin açılması ve konaklama ihtiyacına yönelik yatırımların artmasıyla her geçen gün daha fazla sayıda insan ÇambaşıYaylası'na geliyor." diye konuştu.

Yaylaya ve çevreye hizmet edecek modern mezbahanın kısa südre hayata geçirileceğini belirten Yılmaz açıklamasını şu şekilde tamamladı:

"Yaylamızı ziyaret edenlerin günlük et tüketimi ihtiyacını karşılamak amacıyla modern bir mezbaha tesisini hizmete sunuyoruz. Çambaşı Yaylası'na ve çevre bölgelere hizmet edecek ve yılda ortalama 4 bin 500 küçükbaş ve büyükbaş hayvan kesimi yapılabilecek mezbahamızın yıl boyunca hizmet vermesini planlıyoruz."

 

 Ordu Büyükşehir Belediyesi
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.