Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Genç güreşçiler, Vali Yavuz'u ziyaret etti
Genç güreşçiler, Vali Yavuz'u ziyaret etti
7 Aralık 2017 Perşembe 13:00
Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Sporcu Eğitim Merkezi'nde yatılı kalan ve 26 sporcudan oluşan Güreş Takımı, Vali Seddar Yavuz’u ziyaret etti.

Valilik Toplantı Salonunda yaşları 13 ile 15 arasında değişen sporcuları kabul eden Vali Yavuz, burada genç güreş sporcuları ile bir süre sohbet etti.

Çocukların ve gençlerin fiziken ve ruhen hayata hazırlanmaları için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade eden Vali Seddar Yavuz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın  liderliğindeki Türkiye'nin,  gençlik hizmetleri alanında çok büyük değişiklikler ve yenilikleri yaşadığını söyledi.

Vali Yavuz, spor eğitim merkezleri başta olmak üzere çok ciddi tesisleşmenin de gerçekleştirildiğinin altını çizerek, “Kapalı spor salonları, yüzme havuzları, stadyumlar bunun dışında özellikle gençlere yönelik projeler, sporun her çeşidinin desteklenmesi, özellikle en çok ihtiyaç duyduğumuz antrenör yetiştirilmesi başta olmak üzere birçok alanda ciddi değişiklikler ve yatırımlar yaptık. Tabi bunun karşılığında da beklentimiz, bedenen ve ruhen sağlıklı gençler ve sportif başarı. Ama her zaman biz sportif başarıya odaklı değiliz. Sizlerin sağlıklı birer birey olarak topluma kazandırılmanız, kötü alışkanlıklardan uzak durmanız, vatanına, milletine faydalı birer birey olmanız en büyük dileğimiz ve arzumuz. Elbette burada disiplinli bir hayatı da öğreniyorsunuz. Ve küçük yaşlardan itibaren kendi ayakları üzerinde durmayı, birlikte yaşamayı, sosyalleşmeyi de birlikte yürütüyorsunuz. O bakımdan bu tür spor eğitim merkezlerinin sizlerin hayatında önemli bir yeri olduğunu düşünüyorum. Biz de Valilik olarak burada devletimizin ve hükümetimizin temsilcisi sıfatı ile bütün kurum ve kuruluşların faaliyetleri, bizim faaliyetlerimiz aslında. Sizlerin en iyi ortamlarda yaşamaları, en iyi ortamlarda antrenman yapmaları ve hayata hazırlanmaları bizim de hedefimiz. Daha önce eğitim merkezinizi gezdim, dolaştım, bir kısmınızı antrenmanda gördük. Hepinize başarılar diliyorum. Hayata kendinizi en iyi şekilde hazırlamaya gayret edin ve mutlu birer birey olmanın yolunu mutlaka bulun. Gönül huzuru, dünyanın en büyük serveti. Bunu da tesis etmek için sportif aktiviteler en önemli özellikler diye düşünüyorum. Sporun ahlakı güzelleştirdiğine inanıyorum” dedi.

Ziyarette, Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, sporcu eğitim merkezi hakkında bilgiler verdi.

Sporcu Eğitim Merkezi'nde 28 yatılı güreşçinin kaldığını ifade eden Genç, 2018 yılında Sporcu Eğitim Merkezi'ne 15 tane daha yatılı sporcu alacaklarını söyledi.

Genç, “Şu anda çocuklarımız çoğunluğu lisede olmak üzere geçen yıl okul sporlarında büyük derecelere ulaştılar. İnşallah bu yıl da Türkiye şampiyonasında kendilerinden başarı bekliyoruz. Sporcularımız gerek derslerindeki başarılar olsun, gerekse sporda olsun disiplinli ve özverili çalışmaları ile sizlerin de desteği ile başarılara ulaşacağız" diye konuştu.

Ziyarette, Güreş İl Temsilcisi Erdal Erbaş ve güreş antrenörleri de hazır bulundu.

 

 Ordu Valiliği
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.