Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Çalık’ı sevenleri son yolculuğuna uğurladı
Çalık’ı sevenleri son yolculuğuna uğurladı
7 Aralık 2017 Perşembe 15:19
Ak Parti Ünye eski İlçe Başkanı, Çalık Grup Yönetim Kurulu Başkanı işadamı, ÜTSO Başkan adayı Adem Çalık (45), yaklaşık 3 aydır kanser tedavisi gördüğü Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde hayatını kaybetti. Çalık için önce Ak Parti Ünye İlçe Teşkilatı tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda parti önünde tören düzenledi, ardından Ünye Merkez Büyük Cami’de kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

- Hastalık 3 ayda sevenlerinden ayırdı -

Ak Parti Ünye eski İlçe Başkanı, Çalık Grup Yönetim Kurulu Başkanı, ÜTSO Başkan adayı Adem Çalık, eylül ayının ilk haftası baş dönmesi ve halsizlik şikayetiyle başvurduğu Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde kan kanseri teşhisi koyularak tedavi altına alınmıştı. Adem Çalık, Prof. Dr. Mehmet Turgut gözetiminde yaklaşık 3 ay süren tedavisi sonrası yaşam mücadelesini kaybetti.

- Arkasında hüzün ve gözyaşı bıraktı -

Adem Çalık’ın vefatı, başta ailesi olmak üzere eş, dost ve yakınlarını, Ak Parti ailesini ve Ünye’yi yasa boğdu.

Çalık’ın cenazesi Liseler Mahallesi’ndeki evine getirilerek burada alınan helalliğin ardından cenaze aracı ile Ünye Cumhuriyet Meydanı’na getirildi.

Ak Parti Ünye İlçe Başkanlığı tarafından parti binası önünde düzenlenen törenle Adem Çalık son yolculuğuna uğurlandı.

Meydandaki törene Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, çevre ilçe belediye başkanları, Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, çevre ilçe parti teşkilat başkanları, partililer, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire amirleri, partililer, işadamları, ailesi, sevenleri ve çok sayıda kişi katıldı.

“İyi bir işadamı, siyasetçi ve Ünye aşığıydı” -

Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, törende yaptığı konuşmada Adem Çalık ile 19 yıl önce tanışıp birlikte yola çıktıklarını ifade ederek; “İyi bir işadamı, iyi bir siyasetçi, iyi bir Ünye aşığı ve her işini çok planlı, programlı ve yazarak yapmayı seven, önünde mutlaka bir bilgisayar ve not defteri bulunan bir kardeşimiz ve arkadaşımızdı.” dedi.

Çamyar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kendisiyle en son İstanbul’daki Ordulular Günü’nde yanı başımızdaydı. Orada ‘Kendimi iyi hissetmiyorum’ dediğinde, İstanbul’da tedaviye başlayalım, olmazsa Hacettepe’de başlayalım, dedim. Ama onun bir ilkesi vardı; güvendiği ve kafasına yatan, doğrudan şaşmadan ilkeli bir şekilde yoluna devam ederdi. ‘Orada da ben doktoruma çok güveniyorum, tedaviye burada başlayacağım’ dedi. Mevlam bize cennette buluşmayı nasip etsin, taksiratını kusurlarını affeylesin. İsmail amcanın iki oğlu var; kabul ederse bir oğlu da biz olalım. Başımız sağ olsun.”

- “Vefatı ani gerçekleşti” -

Cenaze törenine katılan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ise, “Adem Çalık kardeşimizi 1999 yılından bu yana tanırım. Naif ve kibar bir arkadaşımızdı, ama yiğitte bir arkadaşımızdı. Yani kibarlığının altında çok dirençliydi ama vefatı ani gerçekleşti. Kendisiyle rahatsızlığı sürecinde de görüştük, istişare ettik. Güvendiği bir doktoru vesilesiyle Samsun’daki tedavisini bırakmadı, bırakamadı. Her Ünye’ye geldiğimde yanımdaydı, her Ordu’ya geldiğinde de muhakkak uğrardı. Mekanı cennet olsun. Başta babası, eşi, kardeşi, çocukları olmak üzere tüm hemşerilerimizin başı sağ olsun.” dedi. 

Çalık’ın cenazesi meydandaki törenin ardından omuzlarda taşınarak Ünye Merkez Büyük Cami’ye getirildi.

Merhum Çalık,  ikindi namazını takiben kılınan cenaze namazının ardından Bayramca Mahallesi’nde aile kabristanlığına defnedilerek son yolculuğuna uğurlanacak.

- Adem Çalık kimdir? -

10 Kasım 1972 Ünye doğumlu olan Adem Çalık, ilk, orta ve lise öğretimini Ünye’de tamamladı. Askerlik görevinin ardından ticarete atılan Adem Çalık kısa sürede Çalıkoğlu Gıda ile bölgelerin önemli işadamlarından biri haline geldi.

1999 yılı seçimlerinde Fazilet Partisi ile Belediye Meclis Üyeliği’nde bulundu. Adaletle Kalkındırma Partisi’nin (AK Parti) kurucu yönetim kurulu üyeliğinde de yer alan Adem Çalık, bir dönem AK Parti İlçe Başkanlığı görevini yürüttü.

Siyaset ve ticaretin dışında da faal olan Çalık, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcılığı başta olmak üzere bir çok sivil toplum kuruluşu içinde yönetim kurulu üyeliği ve yöneticiliği yaptı.

Evli ve 2 çocuk babası olan Çalık, 7 Aralık 2017 tarihinde tedavi gördüğü Samsun Tıp Fakültesi Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

- Tedavisinde sürpriz doğum günü yapılmıştı -

Adem Çalık’a tedavi sürecinde hastanede bir çok yakını, dostu, arkadaşı, personeli, işadamı ve partililer ziyaret ederek, telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletmiş, Çalık Grup ailesi 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi önünde kendisine sürpriz doğum düzenlemişti.

 

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.