Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Kale Market’ten 8. Şube…
Kale Market’ten 8. Şube…
8 Aralık 2017 Cuma 15:40
Ünye’nin yerel market zinciri haline gelen Kale Market 10 yılda 8. şube sayısına ulaşarak bölgenin dikkatini üzerine çekti.
Her mahalleye bir şube açmak için çalışmalarını sürdüren Kale Market İpekyolu, Çınarlık, Kaledere, Çamurlu, Liseler, Atatürk, Bayramca Mahallelerinin ardından şimdi de Gölevi Mahallesi’ne 8. şubeyi açtı.

Ünye’nin yerel marketlerinden olan, Ufuk Balcı’nın işletmeciliğini yaptığı Kale Market, Ünye Devlet Sahi Yolu üzeri Gölevi Mahallesi’nde 8. şubesini açarak yerel market ağını genişletmeye devam ediyor.

Ünye Devlet Sahil Yolu Gölevi Mahallesi’nde Kale Market’in 8. şubesi açıldı.

- “Yerel işletmeci ve genç girişimci olarak tebrik ediyoruz” -

Şubenin açılış kurdelesini kesen Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Eren, işletmeci Ufuk Balcı’nın genç yaşına rağmen hızlı bir şekilde ilerlediğini ve ticarette yükseldiğini söyleyerek, açtığı 8. şube için tebrik etti.

Global ticaretin gelişmesiyle birlikte yerel marketlerin ve işletmelerin her geçen gün azaldığını hatırlatan Erhan Eren, “Bir yerel işletmeci ve genç girişimci olarak Ufuk Balcı son dönemde hemen hemen her ay bir şube açıyor olması bizi memnun ediyor. 70’e yakın çalışanıyla istihdama da katkı sağlamış oluyor. Kendisine teşekkür ediyoruz.” dedi.

- “Ünyeliler yerel ürünlerine sahip çıkıyor” -

Kale Market sahibi Ufuk Balcı, Ünyelilerin yerel ürünlerine sahip çıktığını söyleyerek, teşekkür etti.

- “9. ve 10. şube yerleri belli, açılışı bekleniyor” -

Ünye’nin yerel çalışmaları ne kadar güçlü olursa şehrin de o derece güçlü olacağını vurgulayan Ufuk Balcı, şunları söyledi:

“Yerel perakendecilik Türkiye’de rekabet şartları çok sert olan bir sektör. Biz de yerel bir market olarak Ünye’de misyon edindik; mücadele etmeye, daha kurumsal hareket etmeye çalışıyoruz. Şehirleri şehir yapan değerleridir. Ünye’nin yerel gazetesi, yerel televizyonu, yerel radyosu, yerel marketi ve ekonomisi ne kadar güçlü ise şehrin kalkınmışlığı da o kadar güçlü olur. Dolayısıyla bu döngü içerisinde herkes birbirine ve değerlerine sahip çıkmalı. Görüyorum ki Ünyeli müşterilerimiz yerel ekonomiye sahip çıkıyor. Ünye’mize güzel bir lokasyonda 8. şubemizi açtık ve daha güzel işler yapacağız. 9. ve 10. Şubelerimizin de yerleri belli, açılışları yapılacak. Müşterilerimize hemşerilerimize çok teşekkür ediyoruz, bizi bu noktaya getiren de benimsemeleri oldu. Var gücümüzle elimizden gelen şeyi yapmak istiyoruz ve yapıyoruz da.

- “Hem perakendeci, hem yerel zincir” -

Perakendeciliğin zor bir meslek olduğunun altını çizen Balcı,”Öncelikle tabii ki perakendecilik işi çok zor bir meslek, Türkiye’de rekabeti en zor mesleklerden biri, bunu biliyoruz, kabul ediyoruz. Ama perakendecilikte yerel bir zincir olmakta çok meşakkatli bir iş, Türkiye’de her ilde her ilçede en az bizim kadar ulusal zincirlerle mücadele eden şirketler var, Ünye’de de biz bu misyonumuzu üstlendik. İnşallah farklı il ve ilçelerde de bu edindiğimiz tecrübeyi buraya yansıtıp daha ileriye daha büyük işler yapmak istiyoruz” dedi.

- “Yerel zinciri ilçelere de yaymak istiyoruz” -

Yerel Market zinciri ile her bölgeye ulaşmak içi gayret gösterdiklerini de ifade eden Balcı, “Kale Market olarak biz büyümeye devam etmek istiyoruz, büyümek istiyoruz yerel perakendeciliğin geldiği noktada ilimizi ilçemizi farklı il ve ilçelere açılmak da istiyoruz, bu duygu içerisinde edindiğimiz tecrübeleri diğer il ve ilçelere de yaymak istiyoruz inşallah şartlar olgunlaşınca bizimde burada gerekli adımları atacağımızı ümit ediyorum.” diye konuştu.

 

Açılışa Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Eren, AKP Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, Ünye Belediye eski Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, Ünye Kent Konseyi Başkanı Musa Özgür Kıroğlu, Canik Ünye Gazeteciler Derneği Başkanı Ali Öztürk, Radyo İletişimciler ve Mensupları Derneği Başkanı Hakan Korkmaz, Durak AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Basri Durak, Ünye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Bekir Şimşek, Ünye Yunus Emre Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Yaşar Argan, Ünye İŞKUR Hizmet Merkezi Müdürü Recep Özcan, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire amirleri ve çok sayıda kişi katıldı. Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.