Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
21 Genç Çiftçiye 630 Bin Lira hibe desteği
21 Genç Çiftçiye 630 Bin Lira hibe desteği
16 Aralık 2017 Cumartesi 18:04
Ünye Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, “Genç Çiftçi Projesi” kapsamında ilçede 21 genç çiftçiye 630 bin lira değerinde küçükbaş, büyükbaş hayvan desteği ile sera ve istiridye mantar üretim tesisi desteği verildi.

Tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlanması amacıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından genç çiftçilere verilen 30 bin lira hibe desteği dağıtımı Ünye’de yapıldı.

Ünye Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, 2017 yılında Genç Çiftçi Projesi’nden faydalanmak üzere 153 başvuru yapıldığı, yapılan başvuruların değerlendirilmesi sonrasında 21 üreticiye her birine 30’ar bin lira olmak üzere toplam 630 bin lira değerinde küçükbaş, büyükbaş hayvan desteği, sera ve istiridye mantarı üretimi tesisi desteği verildiği öğrenildi.

Buna göre Ünye’de 4 genç üreticiye 35 dişi, 2 erkek olmak üzere 37’şer adet koyun, 7 kişiye 500 metrekare sera, 1 üreticiye ise 100 metrekare mantar üretim tesisi olmak desteği verildi. 9 üreticiye ise 6’şar adet büyükbaş hayvan desteği önümüzdeki günlerde yapılacağı bildirildi.

Ayrıca İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından 2018 yılı desteklemeleri için 2018 yılı nisan ayından itibaren Genç Çiftçi Projesi, hibe desteği müracaatlarının başlayacağı ifade edildi.

 

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.