Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
“Büyümeden pay istiyoruz”
“Büyümeden pay istiyoruz”
20 Aralık 2017 Çarşamba 18:42
Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, Türkiye’nin yüzde 11 büyüdüğünü ve bundan kamu çalışanlarına pay verilmesi gerektiğini belirterek, “Büyümeden biz de pay istiyoruz” dedi.

Zengin, Türkiye ekonomisinin 11.1’lik büyümesinin kendilerini sevindirdiğini söyledi.

Türk Sağlık Sen olarak büyümeden pay istediklerini ifade eden Sendikanın Ordu Şube Başkanı Zengin, “11.1 büyüme bizi sevindirir. Üretim artıyor da büyüyorsak bu güzel bir şey. Ama memurların alım gücünde bir artış var mı dersiniz? Bu yok. Her geçen gün kamu çalışanları kayıpta. Onun için toplu sözleşmede dedik ki, büyüme var biz de pay istiyoruz. Bu talebimiz dile getirdik.” diye konuştu.

-“Kamu çalışanları mağdur ediliyor”-

Enflasyon kayıplarında kamu çalışanlarının mağdur edildiğini belirten Zengin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bugün için büyümeyi bile bir kenara bırakalım şu anda enflasyon yüzde 12 bizim aldığımız ücretlerde ortada. 2018 yılı için alacağımız zam ise yüzde 4+3.5. Biz yıl bitince enflasyon farkı alıyoruz. Böyle olmamalı. Onun için biz gerçekleşen enflasyon üzerinden toplu sözleşme yapılmasını istiyoruz. Biz bunu istedik ama yapılmadı. Tahmini enflasyon üzerinden yapılıyor ama o da hiçbir zaman tutmuyor. Böyle olunca da sürekli çalışanlar kaybediyor. Bunun telafisi lazım ve büyümeden mutlaka kamu çalışanlarına pay verilmelidir."

 

 

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.