Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Ertelenen borçların son taksinde son tarih 2 Ocak!
Ertelenen borçların son taksinde son tarih 2 Ocak!
25 Aralık 2017 Pazartesi 18:38
Ünye Sosyal Güvenlik Merkezi (SGM) Müdürü Erdem Esentürk, 2016 yılında işverenlerin işçilik maliyetini azaltmak amacıyla ertelenen SGK borçlarının, 2 Ocak 2018 tarihine kadar ödenmesi gerektiğini hatırlattı.

Ünye SGM Müdürü Erdem Esentürk, 2016 yılında asgari ücrete gelen zammın işverenlerin işçilik maliyetini azaltmak amacıyla 2017 yılı aralık, ocak ve şubat ayı SGK borçlarının 2017 yılı ekim, kasım ve aralık aylarına ertelendiğini hatırlattı.

Ertelenen SGK borçlarının 2 Ocak 2018 tarihine kadar ödenmesi gerektiğini belirten Esentürk, “2016 yılında asgari ücretin bin 273,50 liradan bin 647 liraya artması nedeniyle işverenlerimiz üzerindeki işçilik maliyetini azaltmak gayesiyle 2016 yılında asgari ücret desteği getirilmiş ve 2017 yılında da devam ettirilmiştir. Buna ilave olarak asgari ücret desteğinden yararlanan işverenlerimizin 2016 yılı Aralık ve 2017 yılı Ocak - Şubat aylarına ait sigorta primlerinin ödenmesi ise kanun ile 2017 Ekim, Kasım ve Aralık aylarına ertelenmişti. 2017 yılı Şubat ayına ait sigorta primlerinin 2 Ocak 2018 tarihine kadar ödenmesi gerekmektedir.” dedi.

Süresinde ödenmeyen primler sebebiyle gecikme zammı ve cezası uygulanacağını belirten Erdem Esentürk, borcunu ödemeyen işverenlere cezalı duruma düşmemeleri için çağrıda bulunarak şunları söyledi:

 

“İşverenlerimizin başta asgari ücret desteği olmak üzere beş puanlık sigorta prim indirimi ve diğer sigorta prim teşviklerinden yararlanmaları, prim borçlarının bulunmaması ve süresinde ödemesine bağlıdır. Süresinde ödenmeyen primler sebebiyle gecikme zammı ve cezası ile karşılaşmamak, işverenlerimizin hâlihazırda yararlandıkları ve yararlanacakları asgari ücret desteği ve prim teşviklerinden mahrum kalmamaları ve bu hakların devamı için ertelenen ve vadesi gelen prim borçları ile birlikte cari ay ve yapılandırılmış eski borçlanın taksitlerinin de ödemesi süresi gelmiştir. Ertelediğimiz sigorta primlerinizi zamanında ödenmesi unutulmamalıdır.”Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.