Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
“Merkezdeki ihtiyaç İYİ Parti ile dolduruldu”
“Merkezdeki ihtiyaç İYİ Parti ile dolduruldu”
1 Ocak 2018 Pazartesi 17:47
İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı İrfan Demir, gazetemize yaptığı açıklamada İYİ Parti’nin genelde ve yerelde oluşumunu hızlı bir şekilde tamamlayarak çalışmalarına başladığını ifade etti.
2018 yılı içinde Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapılacağını ön gördüklerini belirten Demir, yarın seçim olacakmış gibi çalışma yürüttüklerini söyledi.
Ülke’de, merkezde bir partiye ihtiyaç olduğunu ve bu ihtiyacın İYİ Parti ile doldurulduğunu ifade eden Demir, “Vatandaşımızın, sevda buluşması şeklinde İYİ Parti çatışı altında bütünleştiğini görüyoruz.” dedi.

İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı İrfan Demir, gazetemize yaptığı açıklamada İYİ Parti’nin çalışmaları, amaçları ve hedefleri hakkında bilgiler verdi. Demir, partilerinin; halkı kucaklayan, vatandaşların ihtiyaçlarını ve isteklerini çok iyi bilen bir yapıda olduğunu söyledi.

 

“Meral Akşener Çarşamba Günü Ordu’da-

Meral Akşener’in 3 Ocak Çarşamba günü Ordu İl binasını açmak için Ordu’ya geleceğini haber veren Demir, “İyi Parti 25 Ekim 2017 tarihinde kuruldu. 3 Aylık bir parti durumunda iken Türkiye’nin 3’te 2’den fazla ilde kurucular kurulu atamak suretiyle faaliyetlerine başladı. En kısa dönem içerisinde de seçimli kurultaylar yapılmak suretiyle yoluna devam edecek. Bu aşamada öncelikle il teşkilatlarının açılması noktasında Genel Başkan ve Genel Merkez cansiperane bir çalışma yürütüyorlar. Bizde Ordu ili ve ilçeleri olarak bu çalışmaları büyük ölçüde tamamladık. Çarşamba Günü Genel Başkanımız Meral Akşener Hanım Efendi Ordu İl Binası açılışına geliyor. Ünyeli halkımızı açılışa davet ediyoruz.” dedi.

-“Yarın seçim olacakmış gibi çalışma yürütüyoruz”-

2018 yılı içinde Milletvekili seçimlerinin ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapılacağını ön gördüklerini ifade eden Demir yarın seçim olacakmış gibi çalışma yürütüyoruz. Genel Merkezimizin de dikkat çektiği gibi Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilleri seçimlerinin 2018 yılı içinde yapılma durumu söz konusu. Bizde hazırlıklarımızı buna göre yapıyoruz. Yarın seçim olacakmış gibi çalışmalarımıza devam ediyoruz.” diye konuştu.

-“AK Parti’de baştan itibaren olan metal yorgunluğu bütün partiye sirayet etti”-

İktidar partisinde metal yorgunluğu olduğunu söyleyen Demir, “Türkiye’de 15 yılı aşkın süredir tek parti iktidarı söz konusu. Bu tek parti iktidarında Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi büyük bir metal yorgunluğu var. Ama bizim kanaatimize göre metal yorgunluğu en baştan başlayarak bütün AK Parti’ye sirayet etmiş durumda. Bu durum ülkede neredeyse ortadan ikiye bölünmüş bir atmosfer yarattı. İnsanların yarıdan daha fazlası kendini ötelenmiş, örselenmiş ve dışlanmış hissediyor. Bu da milletin birlik ve beraberliğine büyük bir zarar vermekte.” dedi.

-“Merkezde duyulan ihtiyaç İYİ Parti ile büyük ölçüde doldurdu”-

Milli birlik ve beraberliğin sağlanması ve toplumun kaynaşması için merkezde bir partiye ihtiyaç duyulduğunu bunun da İyi Parti ile karşılandığını ifade eden Demir, “Milli birlik ve beraberliğin sağlanması, toplumun birbiri ile kaynaşması ve ülkemizin atlatmış olduğu badireler göz önünde bulundurulduğunda merkezde bir partiye ihtiyaç olduğu gerçeği herkes tarafından kabul ediliyor. Merkezde duyulan bu ihtiyaç İYİ Parti ile büyük ölçüde doldurulmuş gibi görülüyor. Hatta vatandaşımızın teveccühü de bizim ilk etapta beklemediğimiz kadar kucaklama, sevda buluşması şeklinde İYİ Parti çatışı altında bütünleştirdiğini görüyoruz. Biz hiç kimseyi kırmadan, üzmeden, gerek iktidara, gerek iktidar yanlısı muhalefete gerekse ana muhalefete karşı siyasetin dilini değiştirmek ve toplumu bir biri ile kaynaştırmak amacıyla faaliyet göstereceğiz. Dilimize çok dikkat edeceğiz. Yanlışları söyleyeceğiz. Yanlışlarla birlikte çözüm yollarını da mutlaka göstereceğiz.” diye konuştu.

-“Güven esaslı bir partiyiz”-

Güven esaslı bir parti olduklarını ifade eden Demir, “Biz; ilke, hedef ve amaçlarımızı belirleyerek yola çıktık. Öncelikle milletimize güven esaslı bir partiyiz. Siyasetle uğraşan hereksin açık dürüst ve hesap verebilir bir çalışma izlemesini talep ediyoruz. Kararlarımızı alırken de, ülkeyi yönetirken de, muhalefetteyken de kendi aramızda da çoğulcu, katılımcı, kapsayıcı ve uzlaşmacı bir politika izlemeye çalışıyoruz.” dedi.

-İYİ Parti’nin hedefleri-

Parti’nin hedefleri konusunda ise Demir şunları söyledi:

“Hedeflerimizi genel koymak yerine, somut hedeflere yöneltmek suretiyle hem kendimizin yapacaklarını, hem de mevcut iktidarın yapması gereken şeylere dikkatlerini çekmek istiyoruz. Eğer bir sorun varsa mutlaka çözülür. Bu doğrultuda çözüm üreteceğiz. Sosyal politikalara ağırlık vereceğiz. Siyaseti değerler üzerinden yapma ve milliyetçiliği kültürel ve ekonomik anlamda değerlendirme noktasında hareket edeceğiz. Milli menfaatlerimizi her şeyden öte tutacağız. Ekonomide dünya’da ilk 10 ekonomi arasına girip milli gelirimizi ilk 5 yıl içerinde 14 bin 500 dolar seviyesine çıkartmak. Turizmde 50 milyon gibi bir turiste hizmet etmek amacındayız. Eğitim bizim için olmazsa olmaz konulardan birisi. Eğitim yaş ortalamasının 11 yıla çıkarılması, ilk 5 yıl içerisinde 40 yaş altı kadınlardaki okuma yazma oranını yüzde 100 olarak tamamlanması. Okullarımızın PISA sıralamasında ilk 20 ülke arasında yer alması gibi hedeflerimiz mevcut. Teknolojide 4. Sanayi devrimi olarak kabul edilen sanayi devrimini gerçekleştirebilmek, kadınlarımızın ve gençliğin hayatın bütün kesimlerinde yer alamsını sağlayıp, onların pozitif enerjilerinden yararlanmayı hedefliyoruz. Basın özgürlüğünde ise Avrupa Birliği standartlarını mutlaka getirme hedefimiz var. Bunların dışında tarımda, ormancılıkta, ağaçlandırmada hedefleri olan bir partiyiz. Bütün bunların ötesinde birlik ve beraberliği sağlayabilmek için birinci şartımız demokratik katılım, toplumsal memnuniyet ve vatandaşa güven esaslı bir politika izleyeceğiz.”

-İYİ Parti’nin amaçları-

Amaçlarının ilkinin Cumhuriyetin kuruluş felsefesine sahip çıkmak olduğunu ifade eden Demir, “Amaçlarımızın ilki Cumhuriyetin kuruluş felsefesine sahip çıkmak. Atatürk ilke ve inkılâplarına, değerlerine sahip çıkıp üniter devlet anlayışından hiçbir şekilde pazarlık yapılmamasını sağlamaktır. Çağdaş medeniyeti yakalayıp, fırsat eşitliği yaratmak. Mülkiyet hakkını korumak. İnançlara saygılı ve ifade özgürlüğünü ön planda tutmak. Özellikle bağımsız, tarafsız ve adil bir yargı sistemine kavuşmak. Yolsuzlukla mücadele konusunda da tam ve etkin bir mücadele sergileyip yolsuzlukla mücadele kanunu mutlaka çıkartmak. Temel önceliklerimizden bir tanesi ise parlamenter sistemi mutlaka yaşatacağız ve tekrar parlamenter sisteme geçilmesi için çalışacağız.” diye konuştu.

 

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.