Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
CHP Ünye İlçe Başkanı Maral; “Başarısız olma lüksümüz yok”
CHP Ünye İlçe Başkanı Maral; “Başarısız olma lüksümüz yok”
4 Ocak 2018 Perşembe 08:48
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, Ünye İlçe Teşkilatı olarak, 2019 yerel seçimlerinde Ünye’yi Sosyal demokrat örnek bir yerel yönetime kavuşturacaklarını belirterek, “Kazanırsak Türkiye ve Ünye kazanacak, başarısız olma lüksümüz yok.” dedi.
CHP Ünye İlçe Teşkilatı’nın her an seçim olacakmış gibi hazırlıklarını sürdürdüğünü belirten Maral, “Cumhuriyet Halk Partisi geçtiğimiz birkaç seçimde de görüldüğü; programı, kadroları, seçim beyannamelerinden de anlaşılacağı üzere iktidara tam anlamıyla hazır bir partidir.” diye konuştu.
Partilerinin kongre sürecinden geçtiğini ifade eden Maral, “2018 tarihi itibariyle 36. Olağan Büyük Kurultayımızı tamamlamış olacağız. Böylelikle Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye genelinde tüm İlçe, İl ve Genel Merkezi ile yenilenmiş bir kadro ile ülkenin çetin ve olumsuz koşullarında Türkiye’ye yön verecek çalışmalar yapacaktır.” dedi.

 

 

CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, Türkiye genelindeki ilçe teşkilatlarının kongre sonrasında yenilendiğini belirterek, CHP’nin Türkiye’ye yön verecek çalışmalar yapacağını söyledi.

-“CHP, yenilenen kadrolarıyla Türkiye’ye yön verecek çalışmalar yapacaktır”

Partilerinin kongre sürecinden geçtiğini ifade den Maral gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, “Kamuoyunun da malumu olduğu üzere Cumhuriyet Halk Partisi 2017 yılı ortalarından başlamak üzere bir olağan kurultay sürecinden geçmektedir. Bu olağan kurultay süreci kapsamında 2017 yılında Ünye İlçemizde de mahalle delegelerinin belirlenmesi sürecinden başlamak üzere kongremizi yaptık ve yeni yönetim göreve başladı. 30 Aralık 2017 itibariyle de Ordu İl kongremizi tamamladık. 3-4 Şubat 2018 tarihi itibariyle de 36. Olağan Büyük Kurultayımızı tamamlamış olacağız. Böylelikle Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye genelinde tüm İlçe, İl ve Genel Merkezi ile yenilenmiş bir kadro ile ülkenin çetin ve olumsuz koşullarında Türkiye’ye yön verecek çalışmaları yapacaktır.” diye konuştu.

-“Türkiye önümüzdeki iki yıl içinde her şekliyle yeniden kurulacaktır”-

‘Türkiye önümüzdeki iki yıl içinde her şekliyle yeniden kurulacaktır’ diyen Maral, 2018 ve 2019 yıllarının Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası için önem arz ettiğini belirterek şunları söyledi:

“2018 ve 2019 yılları Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası anlamında çok büyük önem arz etmektedir. 2019 yılı ardı ardına seçimlerin olacağı bir yıl olması nedeniyle 2018 yılı her halükarda bütün seçim hazırlıklarının, çalışma gruplarının, programların, projelerin ve adayların hazırlanması yılı olacaktır. Şu anda iktidarda olan AKP’nin yapmaya çalıştığı, adına Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi de dense, aslı başkanlık sistemi olan parlamentonun, yargının, üniversitelerin ve denetim kurumlarının etkisizleştirildiği, yanlış yapanın cezalandırılamadığı tek adam, yani diktatörlük sistemi ki bu bir rejim değişikliğidir. Diğeri ise CHP olarak bizim de içinde bulunduğumuz Cumhuriyet ve demokrasi taraftarlarının, demokratik, laik, kuvvetler ayrılığının uygulandığı, çağdaş çok partili parlamenter sistemin tahribatlarının giderilerek yeniden kurulmasıdır.”

-“CHP iktidara tam anlamıyla hazır bir partidir”-

CHP Ünye İlçe Teşkilatı’nın her an seçim olacakmış gibi hazırlıklarını sürdürdüğünü belirten Maral, “Cumhuriyet Halk Partisi geçtiğimiz birkaç seçimde de görüldüğü gibi programı, kadroları, seçim beyannamelerinden de anlaşılacağı üzere iktidara tam anlamıyla hazır bir partidir. Bu durumu Ünyeli hemşerilerimize her türlü engeli aşarak, en etkin yöntemi bularak, gerekirse kapı kapı dolaşarak en iyi şekilde anlatacağız. Her an bir baskın seçim olacakmış gibi parti örgütümüzle ilişkileri daha da geliştirerek, hazır olan çalışma gruplarını her daim seçime hazır kılacağız. Seçim güvenliği ve veri girişlerinin sağlıklı yapılması amaçlı gerekli önlemleri alacağız. Seçim kampanya dönemi için gerekli olacak insan kaynağı, reklam, tanıtım araçları, araç, bina, koordinasyon merkezi vb. lojistik hazırlıkları kampanya dönemi başlamadan planlayacağız.”dedi.

-“Hedefimiz, Ünye’de CHP’yi  iktidar yapmak”-

Ünye için yapılacak olan çalışmaları anlatan CHP Ünye İlçe Teşkilatı Başkanı İsa Maral sözlerini şu şekilde tamamladı:

“2019 Yerel seçimlerinde en büyük hedefimiz; Cumhuriyet Halk Partisi’ni Ünye de iktidar yapıp Ünye’yi Sosyal demokrat örnek bir yerel yönetime kavuşturmak olacaktır. Bölgenin ve ilçemizin geçim kaynağı fındık tarımı üzerinde oynanan oyunları halkımıza daha iyi anlatarak, fındıkta düşük fiyat uygulamasının sona ermesi için çalışma yapacağız. Ünye’nin gözbebeği Çamlığın talan edilmesine ve betonlaşmasına izin vermeyeceğiz. Öncelikle Ünye’de kente karşı işlenen suçların takipçisi olacağız, kent merkezinin daha fazla yoğunlaşması ve kıyı yağmasına (deniz dolgusu, işletmelerin kumsal ve kamusal ortak kullanım alanlarının işgali vb.) her zaman karşı çıkacağız. Ünye’nin hastalık haline gelen rant amaçlı betonlaşmasına izin vermeyeceğiz. Kamu arazilerinin daha fazla ranta kurban edilmesine (Belediye Sineması, kültür merkezi ve pazaryerinde olduğu gibi) izin vermeyeceğiz. Ünye’nin Ordu İlinin çöp istasyonu olmasına izin vermeyeceğiz, Cevizdere’de kurulması öngörülen çöp tasnif istasyonunun zararları  (bulaşıcı hastalık, koku, haşere üremesi vb.) konusunda halkı bilgilendirip, gerekli kamuoyu baskısının oluşmasını sağlayacağız. En bariz örneğini Erenyurt yakınlarında gördüğümüz altın arama adı altında siyanürle altın üretimi ve benzeri çevre tahribatlarının önüne geçme amaçlı çalışmalara önem vereceğiz. Yerleşim birimlerine yakın taşocağı, kil vb. işletmelerin çevre tahribatlarının takipçisi olacağız. Ünye’deki yapılaşmayı takip ederek imar talanı ve ihlallerinin önüne geçmek için gerekli çalışmaları yapacağız. Kadrolarımız bilinçlidir, Genel merkezden üyelerimize kadar tehlikenin farkındayız.”Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.