Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Rektör Yarılgaç, Ünye İİBF'de Yapılan Çalışmaları Yerinde İnceledi
Rektör Yarılgaç, Ünye İİBF'de Yapılan Çalışmaları Yerinde İnceledi
6 Ocak 2018 Cumartesi 16:12
Ordu Üniversitesi (ODÜ) Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç 2017 yılı büyük onarım işi kapsamında Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde yapımı tamamlanan yürüyüş yolu ve diğer çalışmaları yerinde inceledi.

Fiziki kapasitesini her geçen dönem artırmaya devam eden Üniversitemiz 2017 yılında Cumhuriyet Yerleşkesi ve diğer eğitim birimlerinde gerçekleştirilen bakım onarım çalışmaları ile akademik, idari personeline ve öğrencilerine daha modern bir ortamda hizmet sunmayı sürdürüyor.

Doğrudan temin yoluyla 2017 yılında yapılan Ünye-Fatsa binaları büyük onarım işi kapsamında Ünye İktisadi ve idari Bilimler Fakültesinin etrafına 2 metre genişliğinde 50 metre uzunluğunda yol yapıldı. ODÜ Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç çalışmaları yerinde inceledi. 

-“Öğrencilerimizin iyi şekilde eğitilmesine imkân sağlamaktayız”-

Üniversite olarak kuruma ve şehre katkı sağlamayı sürdürdüklerini söyleyen Yarılgaç, “Hızla artan öğrenci sayımız ve yürüttüğümüz önemli bilimsel çalışmalarla geleceği inşa etmeye çalıştığımız Üniversitemizde, göreve geldiğimiz günden beri yapılaşma faaliyetlerini bir adım öne çıkararak kurumumuza ve şehrimize katkı sağlamayı sürdürmekteyiz. Üniversite olarak kurumsal gelişimimizi nitelikli bir şekilde her geçen gün devam ettirmekte ve fakültelerimize bir yenisini daha ekleyerek öğrencilerimize çağdaş bilimin gerektirdiği bilgi ve uygulamaların en iyi şekilde öğretilmesine imkân sağlamaktayız. Bunun yanı sıra teknolojinin ve modern çağın tüm gereksinimlerinin bulunduğu dünya standartlarında kaliteli alt yapı koşullarına sahip eğitim alanlarını öğrencilerle buluşturma noktasında önemli çaba sarf etmekteyiz.” dedi.

-“ODÜ her geçen yıl öğrenci sayısını arttırıyor”-

 

Ordu Üniversitesi olarak 23 bin öğrencileri olduğunu ve her geçen yıl büyüdüklerini söyleyen Yarılgaç, “Öğrenci sayımızı her yıl bir önceki yıla oranla artırmaktayız. Buna bağlı olarak ihtiyaçlar da zamanla çoğalmakta. Her türlü ihtiyacının karşılanması için bütün imkânlarımızı seferber ederek yaptığımız bu çalışmalarla Üniversitemizin her biriminde akademik, idari personelimize ve öğrencilerimize daha ferah, kullanışlı bir ortam oluşturmaya devam etmekteyiz.” şeklinde konuştu.ODÜ Basın
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.