Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Ünye yetenekli öğrencilerini seçiyor
Ünye yetenekli öğrencilerini seçiyor
6 Ocak 2018 Cumartesi 19:53
Ünye’de 2018-2019 Eğitim-öğretim yılında faaliyete girecek olan Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrenci tablet tabanlı grup tarama uygulamaları Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleşti.
Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi Pansiyonu’nun üst iki katında faaliyete geçecek Ünye BİLSEM için toplam 481 öğrenci için grup tarama uygulamaları yapılıyor. Uygulamaların ilk ayağı 6 ve 7 Ocak 2018 tarihlerinde gerçekleştirilirken son uygulama 14 Ocak 2018 tarihinde yapılacak. Uygulamaya ilkokul 1, 2 ve 3. sınıf öğrencileri katılıyor.

 

 

Ünye’de 2018-2019 Eğitim-öğretim yılında faaliyete girecek olan Bilim Sanat Merkezi’nde (BİLSEM) eğitim görecek özel yetenekli öğrenciler için grup tarama uygulamaları gerçekleştirildi.

-Üstün yetenekli öğrenciler faydalanacak- 

Resim, Müzik ve zihinsel olarak üstün yetenekli öğrencilerin BİLSEM’lerde eğitim göreceğini ifade eden Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal, “Özel yetenekli öğrencilerin eğitimi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan Bilim Sanat Merkezilerinde (BİLSEM) yapılmaktadır. Ülkemizde 81 ilde 117 merkezde hizmet veren BİLSEM'lerde 36 bin özel yetenekli öğrenci eğitim almaktadır. İlçemizle birlikte çevre ilçelere de hizmet edecek olan Ünye Bilim Sanat Merkezinin 2017 yılında açılışı gerçekleştirdik. Ancak binanın eğitime hazırlık çalışması devam etmekte olup 2018-2019 eğitim-öğretim yılının başında faaliyetine başlayacaktır. Halen Ordu merkezde hizmet veren Dr. Hilmi Güler Bilim Sanat Merkezi'ne ilçemizden 55 öğrenci gitmektedir. Bilim Sanat Merkezlerinde seçilen özel yetenekli öğrencilerimiz Okul dışı saatlerde yetenekleri doğrultusunda proje ve etkinlik tabanlı eğitimler almaktadır.” diye konuştu.

-BİLSEM’e 1, 2 ve 3. sınıf öğrencileri katılabiliyor-

 

BİLSEM uygulamalarına 1, 2 ve 3. Sınıf öğrencilerinin katıldığını ifade eden Uysal, “Öğrenciler sınıf öğretmenleri tarafından yetenek alanlarına göre aday gösterilmektedir. Yetenek alanlar genel zihinsel, resim ve müzik alanlarıdır. Ülkemizde 81 ilde tablet tabanlı grup tarama uygulamaları gerçekleştirilecek. İlçemizde de ilk uygulama 6 ve 7 Ocak’ta gerçekleştirilirken son uygulama 14 Ocak tarihlerinde yapılacak. Uygulamalara katılan 481 öğrencinin sonuçları 9 Mart 2018 tarihinde duyurulacak. Grup tarama uygulamasını başarıp bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrencilerimiz 2 Nisan-6 Haziran tarihleri arasında bireysel değerlendirmeye alınacak. Bilim Sanat Merkezlerine kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıtları ise 16 Temmuz-31 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.” dedi.Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.