Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
İkizce’de “Beklenen Müjdeci Hz. Muhammed (S.A.V.)” anlatıldı
İkizce’de “Beklenen Müjdeci Hz. Muhammed (S.A.V.)” anlatıldı
8 Ocak 2018 Pazartesi 19:36
Ordu Büyükşehir Belediyesi, İkizce ilçesinde Ordu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi ve Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sadık Kılıç’ın konuşmacı olarak katıldığı “Beklenen Müjdeci Hz. Muhammed (S.A.V.)" konulu konferans düzenlendi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Ocak Ayı Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında, İkizce ilçesinde "Beklenen Müjdeci Hz. Muhammed (S.A.V.)" konulu konferans düzenlendi.

ODÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi ve Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sadık Kılıç’ın konuşmacı olarak yer aldığı konferans, katılımcılar tarafından ilgi ile dinlendi.

Prof. Dr. Sadık Kılıç konferansta yaptığı konuşmada, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in İslamiyet’i tebliğ etme yolunda insanlığa nasıl bir miras bıraktığını anlatıp, hayatından örnekler vererek ondan önceki ve sonraki dönemleri karşılaştırdı.

İslam'ın bir kolaylık dini olduğunu ve günlük hayatı kolaylaştıran birçok pratik çözüm sunduğunu söyleyen Prof. Dr. Kılıç, “Peygamberimizin hayat tarzını, yaşamımızın her alanına yansıtmamız gerekiyor. Sadece ibadette değil, günlük yaşantımızda da Peygamberimizin ahlâkı üzerine davranmamız elzemdir.” dedi.

 

 

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.