Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Sarıkahraman’dan TARSİM uyarısı
Sarıkahraman’dan TARSİM uyarısı
9 Ocak 2018 Salı 18:45
2018 yılı TARSİM tarım sigortası müracaatlarının başladığını ifade eden Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin çok üzerinde seyrettiğini, bu yüzden fındıkta tehlike çanlarının çaldığını belirterek üreticilerden tarım sigortası yaptırmalarını istedi.

2018 yılı TARSİM tarım sigortası müracaatlarının başladığını ifade eden Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin çok üzerinde seyrettiğini, bu yüzden fındıkta tehlike çanlarının çaldığını söyledi.

-“Üretici sigortadan imtina etmesin”- Oluşabilecek zirai don, sel gibi doğal afetlere karşı üreticilere sigorta yaptırmaları çağrısında bulunan  Sarıkahraman, “Üreticiler mağdur olmamaları için başvurularını yapsınlar. Vatandaşımız sigorta ettirmekten kesinlikle imtina etmesin. TARSİM’e geçen yıl 1 ton fındık için 350-400 lira gibi bir rakam ödendi. Rakama karşılık don olayında fındık zarar gördüğünde, üreticinin 1 ton fındığının yaklaşık yüzde 80’inin devlet geri ödüyor. Bu doğrultuda üreticilerin TARSİM tarım sigortası yaptırmasını istiyoruz. Üreticimiz buna duyarsız kalmasın. Sesimize kulak versinler, biz her zaman, her alanda üreticilerimizin iyiliği için varız.” dedi.

-“Fındıkta tehlike çanları çalıyor”-

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin çok üzerinde seyrettiğini ifade eden Sarıkahraman, “Görünen o ki fındıkta tehlike çanları çalıyor ve üreticilerimizin akıllı olması gerekiyor. Fındığı mecburi sigorta ettirdiğimiz araç gibi düşünüp, sigorta yaptıralım. Havalar tehlikeli gidiyor. Bu anlamda üreticilerimizden istediğimiz TARSİM sigortalarını yaptırsınlar. İnşallah kazasız belasız bir sezon atlatırız.” diye konuştu.

 

 

 Ünye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.