Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
UNIPORT’a ziyaretçi akını
UNIPORT’a ziyaretçi akını
10 Ocak 2018 Çarşamba 09:21
Ünye’nin ilk ve tek yaşam merkezi UNİPORT’a ilgi her geçen gün artıyor. Açıldığı 14 Aralık 2017 tarihinden bu yana 500 bini aşarak ziyaretçi akınına uğrayan UNIPORT’ta Ünyelilerin yanı sıra çevre ilçeler başta olmak üzere bölge halkı ilgi gösteriyor.
Ünye’nin ekonomik ve sosyal hayatına büyük katkılar sağlamayı hedefleyerek 2014 yerel seçimlerinde göreve gelen Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Ünye’de hayata geçirdikleri UNIPORT Alışveriş Merkezi’nin Ünye’nin yaşam merkezi haline geldiğini söyledi.
AVM’de vatandaşlarla yaptığımız röportajda genel olarak memnuniyet ifade edilirken, bazı eksiklerin olmasının doğal olarak Ünye ölçeğine göre değerlendirildiğinde tatmin edici olduğu ifade edildi.
UNIPORT’ta en çok sinema ve oyun alanları için geldiklerini belirten vatandaşlar, AVM’nin Ünye’nin sosyal yaşam alanı ihtiyacını giderdiğini söylediler.

 

-“Bir ilçe için yeterli”-

Handan Kurt (32): “Burası Ünye ilçesi için yeterli, sonuçta il değil. İstekler hiçbir zaman bitmez, yani Samsun’daki AVM’lerle kıyaslamamak lazım. Sadece alışveriş mağazası az, fakat çocuklar için yeterli oyun alanlarına sahip. Bizim için çocuğun eğlenmesi ve sinema olması en önemlisi. Çünkü her hafta sinema için Samsun’a gidiyorduk. Buraya sadece sinema ve çocuk oyun alanına geliyorum.”

-“Sosyal alan ihtiyacını çoğunlukla giderdi”-

Murat Arslan (22): “Sosyal alan ihtiyacını çoğunlukla giderdiğini düşünmekle birlikte istediğimiz her şeyi de maalesef bulamıyoruz. Bazı mağazaları da alışveriş merkezi bünyesine katsalardı çok daha güzel olurdu. Mesela daha farklı giyim mağazaları, bowling salonları olabilirdi. Bu şekilde daha fazla vakit geçirebilirdik. Kafeteryalar oturup zaman geçirme açısından iyi olmuş. Daha açılmayan kafeteryalar var, onlarda açılırsa daha güzel olur. Ben daha çok sinemayı tercih ediyorum, buraya gelmemin en büyük sebebi sinema. Bunların dışında yapısal olarak da boşluklar var, bana göre fiziki alanda heba edilen yerler var. AVM’nin içerisinde boş kalan yerler genişletilip, daha çok mağaza açılabilirdi. Son olarak ise ikinci bir AVM istiyoruz.” 

-“Ünye’nin gelişmesi için gerekli olan bir şeydi”-

Mücahit Yılmaz: “Bence sosyal alan ihtiyacını giderdi. Ünye’nin gelişmesi için gerekli olan bir şeydi. Burada aradığımız bulabiliyoruz, eğlence, alışveriş, sinema, kafeterya var. Buraya geldiğimizde genellikle kafeteryada vakit geçiriyoruz. En çok hoşuma giden şey ise AVM’nin bulunduğu konum, yani yeri. İstediğimiz zaman kolaylıkla ulaşabileceğimiz şehrin merkezinde bir yer.” 

-“Çöp kutusu yok”-

Ahmet Çiçek (14): “UNIPORT AVM’nin yapılması Ünye’de ki sosyal alan ihtiyacını giderdi. Burası yapılmadan önce dışarıda dolaşıyorduk, yapıldıktan sonra her gün geliyorum ve eğlenceli zaman geçiriyorum. En çok sinema ve oyun yerinde vakit geçiriyorum. Her şey var ama bu kadar büyük bir yerde çöp kutusu olmaması önemli bir eksiklik. Burada zaman geçirmeyi seviyorum.”

-“Alternatif olarak sunuldu”-

Cihat Sevinç (20): “UNIPORT, sosyal yaşam alanı ihtiyacını karşılamadı ama bir alternatif olarak sonuldu. Aradığımız her şeyi burada bulamıyoruz; mesela teknoloji mağazası yok içinde, daha çok oyun çeşitliliği olabilirdi ve daha çok aktivite yapabileceğimiz yerler olabilirdi. Buraya geldiğimde genellikle sinemasını kullanıyorum, birde Ünye’de daha önce bilinen bir markanın ayakkabı şubesi yoktu, burada açıldı. Bu açıdan ihtiyaç karşılayıcı oldu diyebilirim.”

-“Bowling salonu da olsa daha iyi olurdu”-

Hüseyin Özkan: “Burası sosyal yaşam alanı ihtiyacını giderdi. Özellikle kışın vatandaşlar gezebilecek geniş bir alan arıyordu, burası o açıdan da iyi oldu. Tabi ki Samsun’daki AVM’lerle bir değil ama şimdilik Ünye’nin ihtiyacını gideriyor. Biraz daha büyük yapılsaydı, bowling salonu olsaydı daha iyi olurdu. Benim çocuğum var, oyun salonu olması da bizim için bir avantaj. Ünye de en büyük eksiklerden biri sinemaydı, o eksik de giderildi. Yani burası şimdilik Ünye’nin ihtiyaçlarını bir nebze de olsa karşılıyor.”

-“Aradığımız her şeyi bulamıyoruz”-

Özay Günay müzisyen, futbolcu (27): “UNİPORT sosyal yaşam alanı ihtiyacını gidermese de yine de güzel oldu. Aradığımız her şeyi bulamıyoruz, mesela giyim mağazaları bulamıyoruz. Ama yemek bölümleri iyi, kıyafet üzerine pek bir mağaza yok. Burada zaman geçirmek için sinema ve kafeleri kullanıyorum genellikle.”  

-“Daha farklı ve geniş olabilirdi”-

Yahya Altun: “Binanın dıştan görünüşü gibi, bana göre içi düşünceleri karşılamadı. Mimari olarak daha toplu belirlenebilirdi. Baktığımızda Samsun’da ki büyük mağazalar gibi değil, daha farklı ve geniş olabilirdi. Burada iyi kötü zaman geçiriyoruz. Genellikle sinema için geliyorum.” 

-“Ünye’de sinema eksikti, o da giderildi”-

Savaş Seven: “Burası bana göre sosyal hayat ihtiyacını gideremedi. İçerisinde eksikleri var. Bowling salonu yok mesela. Açıldığı ilk zamanlarda herkes buraya doldu ama pek bir şey yok burada. Burada en çok hoşuma giden şey ise sinema salonları bu gerçekten bir eksikti ve giderildi.” 

-“Tek sorunu otopark”-

Nusret Arslan: “Buranın tek bir sorunu var, o da otopark, gerisi güzel. Ünye’nin ihtiyacını büyük oranda giderdi.  Aradığımız her şeyi burada bulabiliyoruz ama hayat pahalı. Dışarıda olan şey 10 lira ise burada 20 lira. Buraya geldiğimiz zaman genellikle çay içerek vakit geçiriyorum. Kısacası burada vakit geçirmek güzel.” 

-“Aradığımız her şeyi bulabiliyoruz”-

Hasan Fidan: “Ünye’nin gelişmesi için güzel oldu, ihtiyacı da giderdi bence.  Aradığımız her şeyi bulabiliyoruz, gerekli olan her şey var. Buraya geldiğim de genellikle sinema ve kafeteryalarda vakit geçiriyorum.”

-“Gençler için bir şey yok”-

Özkan Çayıroğlu, Emirhan Korkmaz, Enes Akyüz: “AVM tam olarak ihtiyacımızı gidermedi. Eksik olan şeyler var; mesela kütüphane, bowling salonu, berber, ayrıca burası çok havasız. Çocuklar için kurmuşlar ama gençler için bir şey yok burada.”

-“Eksik olan bir şey yok”-

Şenol Karaca: “Burası klasik alışveriş merkezi, eksik olan bir şey yok. Sinema salonu kafeteryaları falan iyi yani. Ünye’de sinema eksikti Fatsa’ya gidiyorduk, artık gitmeye gerek yok iyi oldu.”

-“Emeği geçen herkese teşekkür ederim”-

Ergün Kılıçarslan: “Uniport ile Ünye’nin önemli sosyal yaşan alan ihtiyacı karşılandı. Elbette büyükşehirlerde ki büyük AVM’ler kadar olmasa da çocuk oyun alanların ile sinemasıyla, mağazaları ile Ünye’nin en temel ihtiyaçlarını karşılamış gibi görünüyor. Emeği geçen herkese teşekkür ederim”

-“Ünye’nin bir alışveriş merkezine gerçekten ihtiyacı vardı”-

Erdal Şentepe: “Ünye’nin bir alışveriş merkezine gerçekten ihtiyacı vardı. Bu UNİPORT ile karşılanmış gibi görünüyor. Ancak Ünye aynı zamanda öğrencilerin ve gençlerin yoğunlukta olduğu bir şehir olması sıfatıyla avm de Bowling, buz pisti gibi yerlerde olmalıydı diye düşünüyorumÜnye KENT Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.